COVID-19 ponownie zaczyna mieszać w polskich rajdach

COVID-19 ponownie zaczyna mieszać w polskich rajdach

Podaj dalej

COVID-19, a dokładniej obostrzenia z nim związane ponownie dają o sobie znać i w najbliższy weekend nie odbędzie jedna z popularniejszych imprez początku sezonu.

Mowa o Walimskiej Zimówce, która w ostatnich latach stała się imprezą otwierającą rajdowe zmagania w Polsce. Wydarzenie cieszyło się sporą popularnością wśród zawodników i kibiców, ale tym razem wszyscy muszą obejść się smakiem.

Impreza pierwotnie miała odbyć się w dniach 23-24 stycznia, ale ze względu na obostrzenia została przeniesiona na siódmego lutego. Co więcej zgodę na organizację imprezy wydał Urząd Marszałkowski, ale na dwa dni przed startem Policja postanowiła wydać negatywną opinię na temat wydarzenia. Tydzień temu w tym samym rejonie udało się również zorganizować Moto Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Jak dowiedzieliśmy się organizatorzy szukają już alternatywy, by Walimska Zimówka odbyła się w tym roku, ale w dobie koronawirusa i restrykcji wprowadzanych przez nasze władze, może okazać się, że zostanie definitywnie odwołana. Komunikat organizatora przeczytacie tutaj.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News