Chwila wytchnienia po dwóch dniach wielkiej walki

Chwila wytchnienia po dwóch dniach wielkiej walki

Martin Prokop Ford Raptor Dakar 2022 ORLEN Team samochody

Podaj dalej

Organizatorzy Rajdu Dakar po dniu przerwy zapewnili zawodnikom potężną dawkę rywalizacji, ale trzeciego dnia przyjdzie czas na chwilę wytchnienia.

„Tylko” 287 kilometrów

Na dziewiąty etap rywalizacji zaplanowano pętlę wokół Wadi Ad Dawasir. Rywalizacja rozpocznie się nieco później niż zwykle, by wszystkie załogi zdołały dotrzeć na biwak po najdłuższym etapie imprezy.

fot. DPPI

Na jutro zaplanowano zdecydowanie odmienne krajobraz do tych oglądanych do tej pory. Zawodnicy wjadą w góry, gdzie będą podążali trasą wijącą się wokół kanionów. Piasku będzie zdecydowanie mniej, ale ze względu na nawigację, nie można stracić koncentracji. Dodatkowo w grę będzie wchodziła wytrzymałości zawodników oraz ich maszyn.

Do pokonania będzie odcinek mierzący 287 kilometrów, który w 53% będzie pokryty piaskiem. 33% do drogi szutrowe, a czternaście wydmy, które znajdą się głównie w drugiej części rywalizacji. Dojazdówka mierzy 204 kilometry.

Profil dziewiątego etapu Rajdu Dakar

Miasto startu i mety

Biwak zaplanowano w Wadi Al Dawasir. Miasto znajduje się w dolinie Dawasir i jest ojczyzną plemienia Al Dawasir. Według ostatniego spisu ludności liczy ponad 100 tysięcy mieszkańców. Dzieli się na trzy główne dzielnice: Alnowaima, Alkhamaseen i Allidam.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News