Chwietczuk i Baran najszybsi na Rajdzie Podlaskim

Chwietczuk i Baran najszybsi na Rajdzie Podlaskim

Chwietczuk i Baran najszybsi na Rajdzie Podlaskim

Podaj dalej

Adrian Chwietczuk i Jarosław Baran po zgromadzeniu kompletu oesowych triumfów pewnie wygrali Rajd Podlaski.

Impreza rangi rajdu okręgowego okazała się także jednym z nielicznych wydarzeń międzynarodowych w tym roku w Polsce. Rajd stanowił także piątą rundę mistrzostw Litwy w rallysprintach.

Dwudniowe wydarzenie rozpoczęło się od dwóch przejazdów mierzącego 7,5 km odcinka Niewodnica Narg.-Kolonia. W obu przejazdach, które zaplanowano na sobotni wieczór najlepsi byli Chwietczuk i Baran w Skodzie Fabii Rally2 Evo.

Po piętnastu kilometrach duet miał 32,1 sekundy przewagi nad Krzysztofem Bubikiem i Mateuszem Martynkiem w BMW M3 E46. Wirtualne podium uzupełniali goście z Litwy: Aurimas Eidziunas i Barysas Justas w Mitsubishi Lancerze Evo IX.

Czytaj też: Platinum Rally Sprint im. Janusza Kuliga: 0,4 sekundy między najlepszymi

Niedziela to trzy dwukrotnie pokonywane oesy, Najpierw załogi zmierzyły się z próbami Glejsk (8,98 km) i Gobiaty (10,00 km). Na koniec dnia odbył się dwa przejazdy asfaltowego odcinka Tor (2,88 km) w Białymstoku.

Chwietczuk i Baran kontynuowali mistrzowski marsz. Na mecie mieli blisko dwie minuty przewagi nad Robertem Kocikiem i Sebastianem Wachem w Fordzie Fiesta R5. Trzecie miejsce w tabeli wyników mają zwycięzcy rajdu okręgowego: Bubik i Martnek w BMW, którzy stracili blisko dwie i pół minuty.

Czołową piątkę uzupełniła trzecia załoga w klasie Gość: Mariusz Zapała i Łukasz Gwiazda (+2:34,8) w Skodzie Fabii R5 oraz drugi duet rajdu okręgowego: Eidziunas i Justas.

W klasyfikacji SuperKJS czołową trójką utworzył duety: Uszyński/Sulisz, Bańka/Okulus (+34,4) i Małolepszy/Dąbrowski (+52,0). Każda z załóg korzystała z Subaru Imprezy.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News