Avalon Extreme Racing rezygnuje ze startów na rzecz pomocy uchodźcom. Ty też możesz pomóc!

Avalon Extreme Racing rezygnuje ze startów na rzecz pomocy uchodźcom. Ty też możesz pomóc!

Maciej Manejkowski Ford Fiesta Proto RX Avalon Extreme Racing

Podaj dalej

Zespół Avalon Extreme Racing nie może obojętnie patrzeć na to, co dzieje się za naszą wschodnią granica i postanowił zrezygnować w tym roku z walki na motorsportowych arenach, by w pełni skoncentrować się na pomocy potrzebującym.

Rzeczy ważniejsze niż motorsport

Szanowni Państwo. W związku z wojną w Ukrainie odpuszczamy motosezon 2022. Na ten moment nie jesteśmy w stanie zajmować się motorsportem. Są rzeczy ważniejsze. W Fundacja Avalon wyszliśmy naprzeciw pilnej potrzebie pomocy naszym ukraińskim sąsiadom. Od ponad trzech tygodni zmuszeni są uciekać ze swojej ojczyzny, ratując się przed bombardowaniem, stratą mieszkań, śmiercią najbliższych… Sytuacja jest naprawdę dramatyczna, ciągle docierają do nas łamiące serce apele o wsparcie i pomoc – poinformował zespół.

Postanowiliśmy uruchomić Centrum Pomocy Uchodźcom z Niepełnosprawnościami i aktywnie wspierać bezpośrednio uchodźców z niepełnosprawnościami i przewlekle chorych oraz inne organizacje i placówki – dodał.

Garaż przekształcony na centrum pomocy

Garaż Avalon Extreme Racing staje się częścią Centrum Pomocy Uchodźcom z Niepełnosprawnościami. Mózgiem operacji będzie siedziba Fundacja Avalon. Cały nasz zespół Maney, Hubert, Maryan, Nana, będzie maksymalnie zaangażowany w ten projekt. Nie chcemy stać i biernie się przyglądać‼

Avalon Extreme Team

– Nasz „Profesjonalny motorsport bez tajemnic, z dużą dawką humoru i pasji” na pewno powróci. Tymczasem pracę nad nowym Hyundai i20, serialem i kanałem zGarażuX zwalniamy do niezbędnego minimum – dodał.

Zespół uruchomił również zrzutkę, która ma pomóc niepełnosprawnym uchodźcom. Znajdziecie ją tutaj.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News