Alfa Romeo trafi w ręce Audi? Zaskakujące informacje wypłynęły do sieci

Alfa Romeo trafi w ręce Audi? Zaskakujące informacje wypłynęły do sieci

Alfa Romeo trafi w ręce Audi? Zaskakujące informacje wypłynęły do sieci

Podaj dalej

Alfa Romeo, a dokładniej zespół Formuły 1, który został zbudowany wokół ekipy Saubera, może w najbliższej przyszłości zostać przejęty przez Audi. Wiele wskazuje na to, że niemiecka marka chce z przytupem pojawić się w królowej sportów motorowych.

Audi przejmie Alfę Romeo

Dyrektor generalny Alfy Romeo: Jean-Philippe Imperato nie zaprzeczył, że Audi może przejąć ekipą Saubera, a co za tym idzie zespół włoskiej marki w Formule 1. Obecnie gigant motoryzacyjny: Stellantis, w którym Imperati jest dyrektorem wykonawczym, ma oficjalną umowę z Sauberem do końca 2025 roku.

fot. Alfa Romeo F1 Team ORLEN
fot. Alfa Romeo F1 Team ORLEN

Od pewnego czasu krążą jednak pogłoski, że zespół zostanie przejęty przez Audi, gdy FIA sfinalizuje i ogłosi nowe przepisy dotyczące jednostek napędowych. Regulacje mają obowiązywać od 2026 roku.

Czytaj też: WRC z polskim mistrzem? Kolejny start wiele wyjaśni!

Teraz mamy 2022 rok. Mamy do czynienia z recesją i innymi bieżącymi problemami, ale plany sponsoringowe tworzone są co trzy lata. W tej chwili nie mamy pomysłu na 2026 roku. Z Sauberem będziemy współpracować w 2023 i 2024 roku. Mamy umowę długoterminową, ale jest oceniana corocznie – informował Imperato dla Speed Weeka.

fot. Alfa Romeo F1 Team ORLEN
fot. Alfa Romeo F1 Team ORLEN

Alfa Romeo jest zadowolona

Gdy mówimy o współpracy z Sauberem, to jesteśmy zadowoleni. Gdy chodzi o zwrot inwestycji to jest jeszcze lepiej. Współpraca układa się bardzo dobrze. Widzę, ze Valtteri Bottas i Guanyu Zhou kochają swoje Alfy. Widzimy wyraźny postęp w porównaniu do sezonu 2021. To pozytywna historia – dodał Imperato.

Plotki sugerują, że Alfa Romeo rozgląda się za innymi dziedzinami motorsportu i bacznie obserwuje DTM, wyścigi samochodów turystycznych i Formułę E. Imperato nie chciał jednak niczego deklarować: – Żyjemy w szybkim świecie i nie chcę utknąć. Koncentrujemy się na naszym zaangażowaniu w Formułę 1. Jeśli kiedykolwiek będziemy zmuszeni do zmian, będą radykalne. Natychmiast przestaniemy i zaczniemy coś nowego.

Alfa Romeo jest marką, która pojawiła się w Formule 1 wraz z narodzinami serii. Dzięki Giuseppe Farinie i Juanowi Manuelowi Fangio może pochwalić się mistrzowskimi tytułami. Współczesna historia ekipy rozpoczęła się w 2019 roku.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News