Alfa Romeo Racing ORLEN zaprezentowała symulator [VIDEO]

Alfa Romeo Racing ORLEN zaprezentowała symulator [VIDEO]

Alfa Romeo Racing ORLEN zaprezentowała symulator [VIDEO]

Podaj dalej

Zespół Alfa Romeo Racing ORLEN, a dokładniej ekipa Saubera, w krótkim filmiku zamieszczonym w sieci postanowiła zaprezentować jak wygląda ich symulator. O pracy w wirtualnej rzeczywistości opowiedział m.in. Robert Kubica.

Oczywiście jestem kierowcą rezerwowym zespołu Alfa Romeo Racing ORLEN, ale do części moich zadań należy praca w symulatorze. To nowe narzędzie w naszym zespole. Przy ograniczeniach testów w Formule 1, symulatory stały się jeszcze ważniejsze. To jedyna możliwość na testy w trakcie trwania sezonu. Możesz sprawdzić różne podzespoły, strategie, geometrie – mówił Kubica.

Czytaj też: Decydująca batalia w DTM. Czy Kubica pokrzyżuje szyki faworytom?

Symulatory nowej generacji mogą również zapewnić wysokie przeciążenia, ale nie jest to konieczne. Ważniejsze jest, by Twoje ciało i umysł w symulatorze miało zbliżone do rzeczywistości odczucia. Prawdziwy wyścig często rozgrywa się w fabrykach. Czas biegnie. Musisz ciężko pracować i przeć do przodu. Nie możesz się zatrzymać. Jeden dzień przerwy sprawia, że tracisz do innych. Rywalizacja w Formule 1 jest bardzo zacięta i ma to przełożenie w symulatorach – zakończył.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News