Alfa Romeo Racing ORLEN szybsza od Ferrari? Zapowiada się ciekawie

Alfa Romeo Racing ORLEN szybsza od Ferrari? Zapowiada się ciekawie

Podaj dalej

Alfa Romeo Racing ORLEN bardzo optymistycznie zakończyła przedsezonowe testy Formuły 1, które w miniony weekend odbył się w Bahrajnie. Czy to oznacza, że możemy liczyć na regularne punkty ekipy?

Zespół wspierany przez PKN ORLEN był jednym z najbardziej zapracowanych w stawce. Podczas weekendu Kimi Raikkonen i Antonio Giovinazzi przejechali 422 okrążenia, o 120 więcej niż mistrzowie świata: Mercedes. Wynik ekipy był najlepszym w stawce.

Do niezawodności należy dodać również bardzo dobre czasy. Kimi Raikkonen ostatniego dnia jazd jako jeden z czterech kierowców przełamał barierę półtorej minuty. Lepsi byli tylko Max Verstappen i Yuki Tsunoda korzystający z silników Hondy oraz Carlos Sainz z Ferrari. W analizach tempa wyścigowego dało się zauważyć, że Alfa Romeo Racing ORLEN uzyskiwała czasy porównywalne, jak nie lepsze od Ferrari.

Intensywny weekend Alfy Romeo Racing ORLEN

Za nami kolejny produktywny dzień testów. Prawdopodobnie najlepszy ze wszystkich trzech. To była bezbłędna sesja, w której udało nam się osiągnąć więcej niż planowaliśmy. 422 okrążenia w ciągu trzech dni to rekord naszego zespołu – mówił Jan Monchaux, dyrektor techniczny.

Program Kimiego był podobny do tego, który w sobotę zrealizowaliśmy z Antonio. Wykonaliśmy sporo pracy nad przygotowaniami do wyścigów, jak i kwalifikacji. Pozytywne wyniki są bardzo ważne, ponieważ warunki były najbardziej zbliżone do tych, które doświadczymy podczas wyścigowego weekendu – dodał.

Rezultaty są zachęcające, ale nie dajemy się ponieść emocjom. Wiemy, że jest jeszcze wiele do zrobienia. Testy są jak mecz towarzyski. Czujemy się gotowi do startu w mistrzostwach i jesteśmy lepiej przygotowani niż rok temu. Samochód był niezawodny przez cały tydzień i poprawiliśmy słabości, które byłY w 2020 roku. Teraz mamy dziesięć dni na przeanalizowanie wszystkich danych i znalezienie nieco lepszych osiągów. Za dwa tygodnie wszyscy podniosą poprzeczkę i będziemy musieli być na to gotowi – zakończył.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News