Alfa Romeo Racing ORLEN potwierdziła skład. Kto pojedzie w F1 2021?

Alfa Romeo Racing ORLEN potwierdziła skład. Kto pojedzie w F1 2021?

Alfa Romeo Racing ORLEN potwierdziła skład. Kto pojedzie w F1 2021?

Podaj dalej

Zespół Alfa Romeo Racing ORLEN poinformował o swoim składzie na przyszłoroczne mistrzostwa Formuły 1. W ekipie pozostaną Antonio Giovinazzi i Kimi Raikkonen.

Wcześniejsze plotki mówiło o możliwym zastąpieniu obu kierowców. Jednym z faworytów do objęcia fotela był Mick Schumacher. Zespół jeżdżący w barwach PKN ORLEN postawił jednak na obecnych kierowców.

Jestem bardzo zadowolony, że zespół może kontynuować współpracę z Kimim i Antonio w kolejnym sezonie. Kimi to kierowca, którego nie trzeba przedstawiać. Jego talent był zauważalny już w 2001 roku. Wciąż widzę w nim pasję i motywację. Można mieć pewność, że dostarczy nam 100% tego, co może dać samochód. Jest prawdziwym liderem dla ludzi pracujących wokół niego – mówił o Finie Fred Vasseur, szef zespołu Alfa Romeo Racing ORLEN.

Czytaj też: Robert Kubica przewodnikiem na Imoli. Polak zapowiada sprinterski weekend

Antonio mocno zakończył zeszłoroczny sezon i kontynuował pracę w tym roku. Doskonalił się przez cały rok. Odegrał kluczową rolę w naszej ekipie i całkowicie zasłużył na nowy kontrakt. Jego etyka pracy, zaangażowanie i zaraźliwy entuzjazm to ogromne atuty dla Alfa Romeo Racing ORLEN – dodał oceniając Włocha.

Co mówią kierowcy?

kimi raikkonen

Alfa Romeo Racing ORLEN to dla mnie więcej niż tylko zespół. To druga rodzina. Jest tu wiele twarzy, które znam z mojego debiutu w F1 w 2001 roku. Panuje wyjątkowa atmosfera i daje to dodatkową motywację do rozpoczęcia 19 sezonu w mojej karierze. Nie byłoby mnie tutaj, gdybym nie wierzył w projekt zespołu oraz w to, co czujemy i co chcemy osiągnąć. To ekipa, która ceni ciężką pracę. To dobrze pasuje do mojego stylu. Nie mogę się doczekać przyszłego roku i mam nadzieję, że zrobię kilka kroków w przód w środku stawki – komentował Kimi Raikkonen.

Przez ostatnie dwa sezony Alfa Romeo Racing ORLEN jest moim domem i cieszę się, że nasze relacje potrwają rok dłużej. Zespół pokłada we mnie ogromne zaufanie i zrobiłem wszystko, co w mojej mocy, by odwdzięczyć się za ciężką pracę i zaangażowanie. Osiągnęliśmy dobre wyniki. Zrobiłem wszystko, co w mojej mocy, by poczynić postępy. Przed nami jednak jeszcze długa droga. Chcemy osiągnąć znacznie więcej. Między obecnym i przyszłym sezonem będzie pewna ciągłość, więc wszystko nad czym będziemy pracować od teraz do końca roku, będzie już ważne na kolejny. Jesteśmy gotowi dać z siebie wszystko – podsumował Giovinazzi.

Gdzie zostały wolne miejsca?

Decyzja zespołu Alfa Romeo Racing ORLEN oznacza, że w stawce ubywa kolejnych wolnych miejsc. Te pozostały jedynie w ekipie Haas, która całkowicie zmieni swój obecny skład oraz po jednym miejscu w Red Bullu i AlphaTauri. Plotki mówią również o możliwych zmianach w Williamsie, mimo że obaj kierowcy mieli zapewnione już starty w sezonie 2021.

Miejsca w przyszłorocznej stawce szuka między innymi Sergio Perez, który jest mocno wiązany z ekipą Red Bull Racing. Do Haasa najprawdopodobniej trafi Nikita Mazepin i Mick Schumacher. Nie wiadomo, kto zostanie drugim kierowcą AlphaTauri.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News