Arabska noc niczym z bajki w Formule 1 2021

Arabska noc niczym z bajki w Formule 1 2021

Podaj dalej

Arabia Saudyjska została potwierdzona jako jeden z krajów, który będzie gościł stawkę Formuły 1 w sezonie 2021. Kierowcy będą rywalizować w nocnym wyścigu.

Uliczny tor zostanie stworzony na promenadzie miasta Dżedda, która wiedzie wzdłuż brzegów Morza Czerwonego. Z pewnością zapewni to bajkowe krajobrazy w drugim co do wielkości mieście Arabii Saudyjskiej.

Czytaj też: Japonia ponownie z kierowcą w F1? Pierwsze testy zaliczone

Z radością witamy Arabię Saudyjską w Formule 1 w sezonie 2021. Po plotkach, które pojawiały się w ostatnim czasie, cieszymy się, że możemy to ogłosić. Arabia Saudyjska szybko staje się ośrodkiem sportu i rozrywki. W ostatnich latach organizują wiele ważnych imprez. Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu, że F1 będzie tam od przyszłego sezonu – mówił Chase Carey, dyrektor generalny Formuły 1.

Ten rejon jest dla nas niezwykle ważny, ponieważ 70% populacji Arabii Saudyjskiej ma mniej niż trzydzieści lat. Nie możemy doczekać się możliwości dotarcia do nowych fanów i sprowadzenia naszych obecnych kibiców na ekscytujący wyścig w fantastycznej i historycznej lokalizacji. W najbliższych tygodniach zaprezentujemy nasz prowizoryczny kalendarz na rok 2021. Zostanie również przedłożony do zatwierdzenia przez Światową Radę Sportów Motorowych – dodał.

Arabia Saudyjska zostanie 33 krajem, dziesiątym w Azji, który ugości stawkę Formuły 1. Wyścig w Dżeddzie ma być organizowany przez dwa lata. Później stawka ma się przenieść na nowy obiekt tworzony niedaleko Rijadu.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News