Alfa Romeo nie zdołała ukryć nowego modelu. Szpiedzy zrobili pierwsze zdjęcia

Alfa Romeo nie zdołała ukryć nowego modelu. Szpiedzy zrobili pierwsze zdjęcia

Alfa Romeo F1 Team ORLEN Valtteri Bottas testy C42

Podaj dalej

Alfa Romeo F1 Team ORLEN, która planowała jako ostatnia zaprezentować swoją nową maszynę i do końca ukrywać najnowszy model, została złapana przez szpiegów podczas dnia filmowego i wszyscy mogą podziwiać nowe dzieło ekipy.

Nowi za kierownicami

W tym roku w barwach Alfa Romeo F1 Team ORLEN pojawi się dwóch nowych kierowców. Numerem jeden ma być Valtteri Bottas, który w ostatnich latach był partnerem Lewisa Hamiltona w Mercedesie. Fin musiał jednak pogodzić się z faktem, ze jego fotel zajął George Russell.

W drugiej Alfie Romeo pojawi się debiutant: Guanyu Zhou. Trzeci zawodnik Formuły 2 w sezonie 2021 zostanie pierwszym Chińczykiem, który będzie rywalizował w królowej sportów motorowych. Kierowcami rezerwowymi będą Robert Kubica oraz Antonio Giovinazzi. Włoch zwolnił etatowy fotel na rzecz młodego kierowcy.

Bottas jako pierwszy

Zespół, który planuje prezentację dopiero 27 lutego, czyli po pierwszej turze przedsezonowych jazd, wykorzystał dziś dzień filmowy. Za kierownicą modelu C42 zasiadł Valtteri Bottas, a auto otrzymało kamuflażowe barwy. Do jazd wykorzystano tor we włoskim Fiorano.

Pierwsze przedsezonowe testy zaplanowano w dniach 23-25 lutego w Barcelonie. Druga tura zimowych jazd odbędzie się w Bahrajnie w dniach 10-12 marca. Tydzień później na tym samym torze czeka nas start sezonu. Mistrzostwa świata wśród kierowców będzie bronił Max Verstappen, a wśród zespołów Mercedesa. Alfa Romeo F1 Team ORLEN będzie chciała poprawić dziewiąte miejsce wywalczone w sezonie 2021.

Jak brzmi nowa Alfa?

Zespół na oficjalnym profilu pochwalił się również brzmieniem silnika, który będzie używany w tym roku. Ekipa skorzysta z silników Ferrari. Włoskie jednostki napędowe pojawią się, poza fabryczną ekipą, również w autach Haasa.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News