Ależ walka ekipy Roberta Kubicy! Świetne pole startowe w 24h Le Mans!

Ależ walka ekipy Roberta Kubicy! Świetne pole startowe w 24h Le Mans!

Robert Kubica 24h Le Mans ORLEN Team WRT

Podaj dalej

Louis Deletraz, który bronił barw zespołu WRT podczas sesji hyperpole po fantastycznym pojedynku w klasie LMP2 zapewnił zespołowi świetne pole startowe do 24-godzinnego wyścigu Le Mans.

Zgodnie z regulaminem sześć najlepszych zespołów z każdej klasy rywalizowało dziś w trzydziestominutowej sesji, która ustaliła kolejność najlepszych na starcie. Sprinterska rywalizacja sprawiła, że sesję przerwano po ośmiu minutach jazd, gdy z zakręty Indianapolis wypadł Kevin Estre. Czerwona flaga wisiała na torze przez dziesięć minut.

Ostatecznie najlepsi byli kierowcy Toyoty. GR010 z numerem siedem było o 0,295 sekundy szybsze od ósemki. Drugi rząd stworzy Alpine i Glickenhaus z numerem 708. Piąty czas uzyskał drugi Glickenhaus.

W LMP2 byliśmy świadkami wymiany ciosów miedzy zespołem JOTA i WRT. Ostatecznie Oreca w barwach PKN ORLEN musiała uznać wyższość rywali o ponad pół sekundy i sobotnio-niedzielny wyścig rozpocznie z siódmego pola. W czwartym rzędzie pojawią się również kierowcy Panis Racing.

Pierwsze dwa miejsca w klasie LMGTE Pro zajęli zawodnicy Hub Auto Racing i AF Corse. W LMGTE Am ekipa Dempsey-Proton Racing pokonała zespół GR Racing.

Co jeszcze przed nami?

O 22:00 rozpocznie się ostatni, dwugodzinny trening. Wyścig rozpocznie się w sobotę o 16:00. Przed nim kierowcy będą mieli 15 minut na ostatnie poprawki podczas sesji rozgrzewkowej, którą zaplanowano na 11:30.

24h Le Mans – Hyperpole – Wyniki

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News