Adrian Chwietczuk zaskakuje rywali. Niezwykle ciasno w czołówce

Adrian Chwietczuk zaskakuje rywali. Niezwykle ciasno w czołówce

Mikołaj Marczyk Skoda Fabia Rally2

Podaj dalej

Adrian Chwietczuk i Jarosław Baran, którzy otrzymali dopiero 27 numer startowy, zaskoczyli rywali na porannej pętli Rajdu Żmudzi i przewodzą stawce RSMP.

Załoga Skody Fabii Rally2 rozpoczęła dzień od zwycięstwa na sześcio- i dwunastokilometrowej próbie. Pętlę zakończyli z siódmym czasem na mierzącym 4,66 km oesie.

Tuż za nimi sklasyfikowani są reprezentanci ORLEN Team: Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk. W bliźniaczej rajdówce tracą do najlepszych 0,8 sekundy. Podium na razie uzupełniają Grzegorz Grzyb i Michał Poradzisz (+5,8).

fot. fb.com/Adrian.Chwietczuk.Motorsport

Niezwykle szybkie odcinki sprawiają, że różnice w czołówce są niewielkie. Czwarty Wojciech Chuchała pilotowany przez Sebastiana Rozwadowskiego tracą do liderów 6,7 sekundy. Drugi z reprezentantów ORLEN Team: Kacper Wróblewski z Jakubem Wróblem jako pilotem jest siódmy. Do liderów tracą 11,4 sekundy.

W klasyfikacji generalnej rajdu nie ma mocnych na litewskich kierowców. Czołową czwórkę tworzą Vaidotas Zala w Skodzie Fabii R5, Dominykas Butvilas w Fabii R5(+2,9), Vladas Jurkevicius w Fabii Rally2 (+3,4) oraz Martynas Samsonas (+8,0) w Fieście N5. Adrian Chwietczuk jest piąty ze stratą 10,8 sekundy.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News