Lexus LC500 na torze?

Lexus LC500 na torze?

Podaj dalej

Japoński portal AUTOSPORTweb opublikował informację, że nowy samochód, który Lexus zamierza wystawić w szóstej turze wyścigów Super GT na torze Suzuka, będzie zbudowany w oparciu o nowe coupe LC 500.

fot. Lexus
fot. Lexus

Według informacji podanej przez GT Association, organizatora wyścigów, japoński producent luksusowych aut zgłosił do zawodów pojazd określony enigmatycznie jako „nowy samochód”. AUTOSPORTweb zauważa, że w związku ze zmianą regulaminu dla klasy GT500, Lexus prawdopodobnie zdecyduje się na zupełnie nową platformę bazową. W oparciu o nieoficjalne informacje autorzy sugerują, że wystawiony do wyścigów pojazd będzie adaptacją sportowego coupe Lexus LC 500, zaprezentowanego po raz pierwszy w styczniu na targach w Detroit.

Komentując te doniesienia, portal Lexus Enthusiast pisze, iż zastąpienie obecnie startujących w tej klasie Lexusów RC F GT500 na samochody oparte na modelu LC 500 przyczyniłoby się do lepszego wypromowania tego auta i pozwoliłoby też firmie skoncentrować się na startach Lexusa RC F w wyścigach GT3.

Lexus LC to nowe flagowe coupé Lexusa. Samochód, zbudowany w oparciu o nową platformę GA-L, będzie dostępny w dwóch wersjach napędu: LC 500 z 477-konnym, pięciolitrowym silnikiem V8, współpracującym z nową, 10-biegową przekładnią automatyczną oraz LC 500h z nową, hybrydową jednostką napędową Multi Stage Hybrid System o łącznej mocy 359 KM. Auto trafi do sprzedaży wiosną przyszłego roku.

fot. Lexus
fot. Lexus

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News