Lawrence Stroll: Naszym celem jest zostanie jednym z najlepszych zespołów

Lawrence Stroll: Naszym celem jest zostanie jednym z najlepszych zespołów

21 interakcji

Podaj dalej

Lawrance Stroll wiąże duże nadzieje z nową fabryką zespołu Racing Point, która ma być gotowa w 2021. Kanadyjski miliarder chce, aby przejęty przez niego w 2018 roku zespół był w przyszłości jednym z najlepszych w stawce F1.

W wywiadzie dla kanadyjskiego „La Presse” Stroll przyznał, że ubiegłoroczny zakup Force India to dopiero początek długiej drogi do osiągnięcia tego ambitnego celu.

W realizacji zadania pomóc ma nowa fabryka, która powstaje właśnie w Silverstone.

Krytyk Roberta Kubicy: W Formule 1 nie liczy się talent, a pieniądze

Biznesmen przyznał na łamach dziennika, że początek tego sezonu był stracony dla jego ekipy już na starcie, ponieważ brakło odpowiedniego zaplecza i czasu na odpowiednie przygotowanie samochodów dla Sergio Pereza oraz jego syna – Lance’a

Lawrence Stroll: Najpierw musieliśmy odbudować stabilność finansową, by zapewnić naszym inżynierom środki do rozwijania bolidu. Obecnie chcemy utrzymać się w walce w środku stawki i walczyć o czwarte miejsce w klasyfikacji konstruktorów. W szerszej perspektywie naszym celem jest zostanie jednym z najlepszych zespołów w padoku i dążenie do upragnionego zwycięstwa. Zespół z pewnością nie miał odpowiednich środków, aby przygotować auto na ten sezon, więc wszyscy zdawali sobie sprawę, że pierwsze wyścigi będą trudne. Postaramy się wprowadzać zmiany szybciej niż konkurencja. Być może nie tak szybko jak duże zespoły, ale tak szybko jak tylko będziemy w stanie.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News