Latifi pojedzie w pierwszym treningu w Belgii

Latifi pojedzie w pierwszym treningu w Belgii

51 interakcji

Podaj dalej

Nicholas Latifi pojedzie w pierwszym treningu przed Grand Prix Belgii. Kanadyjczyk, który jest według kanadyjskich mediów faworytem do zastąpienia Roberta Kubicy od sezonu 2020, wsiądzie do bolidu George’a Russella.

Williams poinformował, że trzeci raz w tym sezonie Nicholas Latifi wystąpi w pierwszej sesji treningowej. Kanadyjczyk, który na co dzień jeździ w Formule 2, weźmie udział w treningu przed Grand Prix Belgii. 24-latek skorzysta z bolidu George’a Russella.

Nicholas Latifi ma zagwarantowane 6 występów w piątkowych treningach w czasie sezonu 2019. Do tej pory w oficjalnej sesji pojawił się 2 razy – w Kanadzie zastąpił Roberta Kubicę, a we Francji auto oddał mu George Russell.

Nicholas Latifi: Naprawdę nie mogę się doczekać powrotu do samochodu i treningu na Spa. Po przerwie wakacyjnej zawsze ma się większą chęć do jazdy. Okazja do zdobycia doświadczenia w samochodzie F1 obecnej generacji, na torze takim jak Spa, będzie czymś wyjątkowym. Nie jeździłem FW42 od pierwszego treningu we Francji, więc od tego czasu auto się bardzo rozwinęło. To będzie dobry test dla mnie i dla ekipy. Jak zwykle, moje cele pozostaną takie same – będę chciał zmaksymalizować przejechany dystans i dać zespołowi jak najwięcej informacji przed drugim treningiem.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News