Lancia Delta Futurista - rajdowa legenda w nowej odsłonie

Lancia Delta Futurista - rajdowa legenda w nowej odsłonie

Podaj dalej

Zaprojektowana przez włoskiego konstruktora samochodowego Eugenio Amosa – Lancia Delta Futurista, to współczesna interpretacja rajdowej legendy.

Amos pracował nad tym projektem od kilku lat. To zagorzały fan Lancii, który gdy FCA postanowiło wycofać markę z Europy i pozostawić ją tylko we Włoszech, bardzo nad tym ubolewał, będąc jedną z osób, które najbardziej walczyły o jej przetrwanie.

Lancii niestety nie udało się uratować. Włoski kolekcjoner postanowił więc uczcić jej pamięć w wyjątkowy sposób. Tak powstała współczesna interpretacja jednej z największych, motoryzacyjnych legend — Delty Integrale.

Futurista zadebiutowała na tegorocznych targach Grand Basel. Większość elementów nadwozia wykonano z włókna węglowego, dzięki czemu udało się obniżyć masę własną pojazdu do zaledwie 1250 kg. Maska, zderzaki, atrapa chłodnicy i drzwi — każdy z tych elementów jest znacznie lżejszy niż w oryginale dzięki zastosowaniu lekkich kompozytów.

Do napędu wykorzystano oryginalny, dwulitrowy silnik z doładowaniem, który po modyfikacjach generuje 330 KM. Napęd przekazywany jest na wszystkie cztery koła za pośrednictwem nowych dyferencjałów i manualnej skrzyni biegów.

Automobili Amos zamierza stworzyć 20 egzemplarzy Delty Futurista. Jeśli chcecie stać się posiadaczami odświeżonej, legendarnej Delty Integrale, wystarczy przygotować 300 000 Euro.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News