Złoty medal dla Polski? W tym składzie to będzie czysta formalność! Przynieście nam dumę

Złoty medal dla Polski? W tym składzie to będzie czysta formalność! Przynieście nam dumę

złoty medal dla polski formalność

Podaj dalej

FIA Motorsport Games to swego rodzaju motorsportowe igrzyska olimpijskie. Złoty medal dla Polski w tym składzie powinien być czystą formalnością. Wysyłamy do Marsylii naprawdę zacnych zawodników!

FIA Motorsport Games zadebiutowały w 2019 roku. W 2020 impreza niestety się nie odbyła przez pandemię covid. Teraz natomiast igrzyska motorsportowe powracają i odbędą się w dniach 29-31 października w Marsylii. Czy mamy szanse na złoty medal dla Polski? Wydaje się, że są ku temu wielkie szanse.

złoty medal dla polski formalność

Z kim wiążemy największe szanse medalowe? Kapitanem reprezentacji został Jakub Przygoński, który powalczy w drifcie. I bez wątpienia będzie się tam zaliczał do grona faworytów. Dokładnie tak samo będzie z Mikołajem Marczykiem i Szymonem Gospodarczykiem. Oni powalczą w kategorii Rally 2. Jeśli chodzi o rajdy, to są jeszcze historyczne rajdy na regularność, gdzie powalczą Maciej i Izabella Trzebiatowscy.

Naszą załogę będziemy mieli także w wyścigach, w kategorii LMP3. W crosscarach powalczy Mateusz Koselski, w auto slalomie Sara Kałuzińska i Daniel Dymurski, zaś w simracingu Marcin Świderek. Bardzo mocna będzie także polska kadra w kartingu. W różnych kategoriach na gokartach pojawią się Krzysztof Gardziel, Kornelia Olkucka, Kacper Szczurek, Adam Szydłowski, Adrian Łabuda, Filip Niewiadomski, Karol Król i Emilia Rotko.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News