Zima nadchodzi. Szukasz oszczędności? Zrób samodzielnie zimowy płyn do spryskiwaczy [PRZEPIS]

Zima nadchodzi. Szukasz oszczędności? Zrób samodzielnie zimowy płyn do spryskiwaczy [PRZEPIS]

zimowy płyn do spryskiwaczy jak zrobić wykonać

Podaj dalej

Zima zbliża się wielkimi krokami. Wielu z nas ma w związku z tym obawy. Szukacie oszczędności? Od czego zacząć? Możesz samodzielnie zrobić zimowy płyn do spryskiwaczy. To bardzo proste!

To może być bardzo trudna zima. Kryzys energetyczny – drogi węgiel, prąd, gaz, paliwo – drogie jest wszystko. Ludzie mają obawy jak to wszystko będzie wyglądać. Szukają jakichś sposobów na oszczędności. Może warto zacząć od czegoś bardzo prostego, drobnego. Na przykład samodzielnie wykonać zimowy płyn do spryskiwaczy.

zimowy płyn do spryskiwaczy jak zrobić wykonać
fot. pixabay

Co ciekawe, taki domowy płyn może mieć o wiele lepsze właściwości, niż taki kupiony w sklepie, czy na stacji paliw. Przede wszystkim zachęcająca jest cena – bo płyn domowy mamy za półdarmo. Potrzebujemy 3 litry wody demineralizowanej, bądź takiej z filtra, 1 łyżkę płynu do mycia naczyń, 100 ml octu oraz bardzo ważne w kontekście płynu zimowego, 250 ml alkoholu izopropylowego 70%.

Paczkomaty InPost przestaną działać? Firma zgłasza sprawę – co z odbieraniem przesyłek?

Z takich proporcji możemy wykonać płyn do 4-litrowej bańki. Najpierw należy dokładnie wymieszać wodę z płynem do mycia naczyń, następnie dodać ocet i alkohol i ponownie wymieszać. Można użyć do naszego płynu np. spirytusu, chociaż w tej opcji będzie oczywiście drożej. 5-litrową bańkę alkoholu izopropylowego można kupić już w okolicach 60 zł.

Już od 1 października benzyna za 7,19 zł a diesel za 8,26 zł? Tego scenariusza wszyscy się boimy

Taka bańka wystarczy nam nawet na około 70-80 litrów naszego domowego płynu. W ten sposób dostajemy płyn o świetnych właściwościach, doskonale sprawdzający się w zimie – co najważniejsze, bardzo tani!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News