Zarośnięte pobocza na autostradach? GDDKiA podjęła ważną dla kierowców decyzję

Zarośnięte pobocza na autostradach? GDDKiA podjęła ważną dla kierowców decyzję

Podaj dalej

Jeśli macie w planach podróż polskimi autostradami, czy drogami krajowymi musicie przygotować się na mocno zarośnięte pobocza i pasy zieleni. W taki właśnie sposób Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ma zamiar walczyć z suszą.

Brak koszenia pasów zieleni ma być częścią walki z panującą od dłuższego czasu suszą. GDDKiA podkreśla jednocześnie, że ograniczenie koszenia obowiązywać będzie wyłącznie w miejscach, gdzie nie wpłynie to bezpośrednio na bezpieczeństwo kierowców.

Co to znaczy? Oczywiście pasy zieleni zostaną odpowiednio wykoszone w okolicy znaków. Trawa nie może ich zasłaniać, nie może zaburzać też widoczności. Oczywiście dyrekcja podkreśla jednocześnie, że takie ruchy nie mają nic wspólnego z ewentualnymi oszczędnościami.

Według GDDKiA brak koszenia trawy ma umożliwić retencję wody i zarazem poprawić wilgotność gleby. Podsumowując – w braku koszenia trawy znaleziono złoty środek na suszę. No cóż, jeśli to ma rzeczywiście pomóc i nie będzie wpływać na bezpieczeństwo, to dlaczego nie?

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News