Ypres Rally WRC: Neuville prowadzi po pierwszym dniu. Hyundai kompletuje całe podium generalki

Rozpoczął się Ypres Rally – kolejna runda WRC. Po pierwszym etapie na prowadzeniu znajdują się reprezentanci gospodarzy – Thierry Neuville oraz Martijn Wydaeghe. Całe podium uzupełniają kierowcy Hyundaia.

Ypres Rally WRC: Neuville prowadzi po pierwszym dniu. Hyundai kompletuje całe podium generalki
Podaj dalej

Zawodnicy rozpoczęli rywalizację od przejazdu przez Reninge – Vleteren 1 i tam najlepszym wynikiem popisał się Ott Tanak, a odcinkowe podium skompletowały wyłącznie Hyundaie. Drugą i trzecią próbę wygrał Craig Breen, czwartą Thierry Neuville. Nie dość więc, że każdy z kierowców Hyundaia wygrał po minimum jednym oesie, to jeszcze panowie kompletowali podium generalki.

ypres rally wrc neuville hyundai
fot. Hyundai

Podczas drugiej pętli hattrickiem wygranych prób popisał się Neuville. Belg, reprezentant gospodarzy, powiększył tym samym swoje prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Drugi Breen traci do niego teraz 7,6 s, zaś trzeci Tanak jest z tyłu o 31,2 s. Kolejne pozycje zajmuje czterech kierowców Toyoty – Rovanpera, Evans, Ogier i Katsuta.

ypres rally wrc neuville hyundaiypres rally wrc neuville hyundai
fot. Toyota

Jutro na zawodników czeka osiem odcinków specjalnych. Najdłuższym, liczącym prawie 26 kilometrów będzie Hollebeke. Oprócz tego załogi zmierzą się też na próbach Dikkebus, Watou oraz Masen – Middelhoek.

fot. Hyundai

Przeczytaj również