Wybory tuż tuż. Jakimi samochodami jeżdżą na co dzień kandydaci na prezydenta? [ZDJĘCIA]

Wybory tuż tuż. Jakimi samochodami jeżdżą na co dzień kandydaci na prezydenta? [ZDJĘCIA]

Podaj dalej

Kandydaci na prezydenta od kilku miesięcy jeżdżą po Polsce i namawiają do tego, żeby na nich głosować. Ale czy znaliście ich gusta motoryzacyjne? Czy wiecie, jakimi samochodami jeżdżą kandydaci?

Andrzej Duda

Prezydent z PiS ma w garażu Volkswagena Golfa V. Naturalnie Duda raczej nim nie jeździ, bo do dyspozycji ma cały szereg limuzyn SOP i kierowców na każde skinienie. Tak czy inaczej, Golfa posiada i kto wie, może po 28 czerwca będzie musiał się z nim przeprosić.

Władysław Kosiniak-Kamysz

Jak przystało na „prawilnego” Polaka i polityka PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz ma w swoim garażu… Passata, dokładniej wersję B7. Samochód ładny, dobrze wyglądający, do tego stosunkowo szybki i wygodny. Czego chcieć więcej?

Rafał Trzaskowski

O samochodzie prezydenta Warszawy podczas kampanii mówiło się stosunkowo sporo. Volvo XC70 to takie połączenie SUV-a z kombi. Komfort, wygoda, nienaganny styl. Samochód jest po prostu praktyczny i w razie potrzeby można nim wjechać nawet w teren.

Krzysztof Bosak

Podczas kampanii prezydenckiej kandydat przemieszczał się busem, nazwanym ze względu na nazwisko „Busak”. Nie wiadomo, czym Bosak jeździ na co dzień, natomiast pewne źródła dowiedziały się, że na 18-stkę kandydat na prezydenta dostał Chryslera Le Barona. Czy nadal go posiada? Ciężko powiedzieć.

Szymon Hołownia

No i tutaj mamy pierwszy przykład samochodu, którym chyba absolutnie nikt by nie pogardził. BMW serii 5 G30 to naprawdę porządny „wózek”. Wielka elegancja, styl, klasa, 6-cylindrowy silnik diesla o pojemności 3,0 l. Bezpartyjny kandydat naprawdę wie co dobre.

Robert Biedroń

Kandydat lewicy troszkę nas zawiódł. On – jeśli już musi – porusza się Fordem Fiesta MK6. Ani to samochód ładny, ani mocny, ani duży i wygodny, natomiast… no cóż. O gustach się nie dyskutuje. Być może Biedronia motoryzacja po prostu nie interesuje.

Marek Jakubiak

A teraz… prawdziwa perełka! Jakubiak to jeden z kandydatów-przedsiębiorców, dlatego on teoretycznie może pozwolić sobie na więcej. Widać, że nowoczesne pojazdy polityka nie interesują, posiada on Mercedesa R107 oraz GAZ-a 69.

Paweł Tanajno

To kolejny przedsiębiorca. O nim w trakcie kampanii było dosyć głośno, choćby ze względu na prowadzone przez niego strajki przedsiębiorców. Tanajno na co dzień porusza się potężnym Mercedesem GL.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News