Wszystkie Passaty trafią na złom. Oto nowy Volkswagen, który podbije wasze serca [ZDJĘCIA]

Wszystkie Passaty trafią na złom. Oto nowy Volkswagen, który podbije wasze serca [ZDJĘCIA]

Podaj dalej

Volkswagen zaprezentował wreszcie nową odmianę Arteona. Samochód będzie dostępny w kilku odmianach. Co tu dużo mówić, w każdej z nich wygląda absolutnie obłędnie. Można już zacierać ręce.

Wszyscy zwracają uwagę głównie na model Arteon Shooting Brake. Więcej przestrzeni, większy bagażnik, nienaganna stylistyka i zaawansowane rozwiązania technologiczne. Eksperci podkreślają, że tak dobrego samochodu Volkswagen nie miał jeszcze nigdy.

Po raz pierwszy Arteon wyposażony jest w światła LED-owe, ma wydłużoną linię dachu i poszerzone błotniki. Wygląda przez to bardziej dynamicznie i agresywnie. Nowością jest również system IQ.DRIVE, który odpowiada za częściowo automatyczną jazdę przy prędkości od 0 do 210 km/h.

A co nowy Arteon ma pod maską? W przypadku wersji turbo (TSI) do wyboru mamy silniki o mocy 150, 190, 280 koni mechanicznych, a także potężny, 320-konny silnik w odmianie R. Kolejna odmiana to turbodiesel (TDI). Tu Volkswagen oferuje 150 oraz 200 koni mechanicznych. Należy wspomnieć też o odmianie hybrydowej, która będzie generowała 156 koni.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News