WSMP: Miękoś do końca walczył z samochodem w kwalifikacjach. Lewandowski zanotował najlepszy czas

WSMP: Miękoś do końca walczył z samochodem w kwalifikacjach. Lewandowski zanotował najlepszy czas

Podaj dalej

Andrzej Lewandowski sięgnął po pole position przed trzecim wyścigiem sezonu WSMP w klasie D4 3500+. Drugie miejsce zajął Mariusz Miękoś w kolejnym Lamborghini Huracanie, natomiast on zmagał się z problemami technicznymi.

Sesja kwalifikacyjna dla najmocniejszych samochodów w stawce WSMP rozpoczęła się o godzinie 10:55. Zawodnicy mierzyli się tutaj na dystansie czasowym 25 minut w walce o to, aby pojawić się w pierwszej linii na gridzie do piątkowego wyścigu.

Najlepszym czasem w trakcie sesji popisał się Przemysław Pieniążek, natomiast od razu musimy zaznaczyć, że to zawodnik startujący Radicalem SR8 w klasie D5 2000+. Jeśli chodzi o D4 3500+, czyli najciekawsze zmagania najmocniejszych samochodów, to najlepszy był Andrzej Lewandowski z czasem 1:31,543.

Drugie miejsce w klasie zajął Mariusz Miękoś. On wykręcił czas na poziomie 1:33,080, ale musimy zwrócić uwagę na jedno. Przez większą część sesji mechanicy pracowali nad Lamborghini mistrza Polski. On musiał w końcu wyjechać i postarać się o dobry czas. Udało się rzutem na taśmę, więc drugi czas w klasie trzeba uznać za dobry wynik.

Dalej pojawił się najlepszy kierowca w Porsche 911, Maciej Błażek. W trzeciej linii do wyścigu ustawią się Jacek Zielonka oraz Janusz Szymański, za nimi zobaczymy Macieja Darmetko i Radosława Kordeckiego. Piąta linia to najszybsza w klasie D4 3500 Gosia Rdest i jej główny rywal w walce o zwycięstwo, Jacek Wiśniowski.

Wyścig klas D4 3500, 3500+ GTC, D5 rozpocznie się o godzinie 15:25 i potrwa 25 minut.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News