WSMP: Mariusz Miękoś pojechał tempem Radicali. Właściciel Fastline Racing Academy o krok od tytułu

Mariusz Miękoś wykręcił najlepszy czas w kategorii D4 3500+ w kwalifikacjach do pierwszego wyścigu weekendu. Kierowca i właściciel Fastline Racing Academy jest o krok od zdobycia mistrzostwa Polski.

WSMP: Mariusz Miękoś pojechał tempem Radicali. Właściciel Fastline Racing Academy o krok od tytułu
Podaj dalej

Kwalifikacje do wyścigu sprinterskiego 7. rundy WSMP rozpoczęły się z lekkim opóźnieniem. Kierowcy wciąż walczą na przesychającym torze. Najlepiej w tych warunkach poradził sobie Jacek Zielona, który o 0,603 s pokonał Przemysława Pieniążka. Od razu jednak musimy zaznaczyć – ci zawodnicy walczą w klasie D5 2000+ i mają do dyspozycji Radicale.

Tuż za nimi uplasował się Mariusz Miękoś – najlepszy w kategorii D4 3500+ i jednocześnie najlepszy wśród samochodów z dachem. Miękoś zaryzykował i wyjechał na slicku, po czym wykręcił czas zaledwie o 0,085 s gorszy od Pieniążka. Łapanie tempa Radicala to naprawdę imponujący wynik.

Jednocześnie właściciel Fastline Racing Academy jadący Lamborghini Huracanem pokonał drugiego w D4 3500+ Macieja Błażka aż o 1,981 s. Dalej byli Maciej Darmetko i Jakub Dwernicki. Pierwszy wyścig sprinterski sezonu planowo rozpocznie się o godzinie 14:55.

Przeczytaj również