WSMP: Faworyt wyścigu długodystansowego jest oczywisty. Miękoś i Lewandowski z pierwszej linii

Mariusz Miękoś i Andrzej Lewandowski wystartują z pierwszej linii do wyścigu długodystansowego WSMP. Para w Lamborghini Huracanie zdecydowanie pokonała w kwalifikacjach rywali z klasy D4 3500+.

Przewaga na szybkim okrążeniu Lamborghini Huracana jest wyraźna. Andrzej Lewandowski i Mariusz Miękoś, zawodnik własnej Fastline Racing Academy nie mogli tego nie wykorzystać. To właśnie ten duet zwyciężył w kwalifikacjach wyścigu długodystansowego w klasie D4 3500+. Dał im to czas okrążenia na poziomie 1:30,814.

Drugie miejsce zajęli Maciej Błażek i Mateusz Lisowski w Porsche GT3 Cup. A dalej? Dalej kolejne Porsche – Janusz Szymański z Gosią Rdest oraz Jakub Dwernicki i Tomasz Magdziarz. Warto dodać, że najlepszym czasem okrążenia spośród wszystkich załóg popisali się Jacek Zielonka i Jakub Litwin, natomiast oni do dyspozycji mieli Radicala SR8.

Kto zwycięży w wyścigu długodystansowym? To się okaże. Start rywalizacji zaplanowano na sobotę na godzinę 15:55. Teoretycznie na długim dystansie przewagę powinny mieć samochody Porsche, m.in. ze względu na większy bak paliwa i niższe spalanie. Ale… z drugiej strony Miękoś i Lewandowski to kapitalni zawodnicy, którzy mogą wypracować sobie taką przewagę, że nikt ich nie dogoni, nawet po długiej wizycie w pitlane.