WSMP: Błażek wygrywa ostatni wyścig sezonu. Mistrz Polski Miękoś dojechał na trzecim miejscu

WSMP: Błażek wygrywa ostatni wyścig sezonu. Mistrz Polski Miękoś dojechał na trzecim miejscu

Podaj dalej

Maciej Błażek jadący Porsche 911 wygrał ostatni wyścig sezonu WSMP na Torze Poznań. Na trzeciej pozycji dojechał właściciel i kierowca zespołu Fastline Racing Academy, nowy mistrz Polski, Mariusz Miękoś.

Z pole position do finałowego wyścigu sezonu ruszył Maciej Błażek. W pierwszej linii znalazł się też Maciej Darmetko, a z trzeciego pola ruszał Tomasz Magdziarz – wszyscy jechali Porsche, co wskazuje, że samochód niemieckiego producenta mógł mieć dziś lekką przewagę w deszczowych, trudnych warunkach.

Błażek po pięknej rywalizacji z Darmetko ostatecznie wygrał ostatni wyścig sezonu. Dość powiedzieć, że przekroczył on linię mety z przewagą zaledwie 0,192 s. Podium skompletował zawodnik, który już wczoraj zapewnił sobie mistrzostwo Polski – Mariusz Miękoś.

Właściciel i kierowca Fastline Racing Academy nie krył wielkiego zadowolenia ze swojego osiągnięcia. Zawodnik w Lamborghini mógł dziś cieszyć się jazdą, a miejsce na podium pokazało, że nawet kiedy coś idzie nie tak, Miękoś zawsze jest groźny. To już koniec sezonu WSMP w sprintach. Teraz czas na mistrzowskie szarfy!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News