WRC Rajd Sardynii: Kajetanowicz bez litości zbliża się do Huttunena. Sordo utrzymuje prowadzenie

WRC Rajd Sardynii: Kajetanowicz bez litości zbliża się do Huttunena. Sordo utrzymuje prowadzenie

Podaj dalej

Na pierwszej niedzielnej pętli Rajdu Sardynii Dani Sordo i Carlos del Barrio utrzymali fotel liderów. Znakomicie radzą sobie Kajetan Kajetanowicz i Maciek Szczepaniak, którzy w atomowym tempie odrabiają straty do liderów.

OS13 Cala Flumini 1 rozpoczął niedzielne ściganie w Rajdzie Sardynii. Kapitalnie pojechali tam Sebastien Ogier i Thierry Neuville. Wygrał Francuz, ale Belg stracił do niego zaledwie 0,2 s. Dani Sordo był czwarty i poniósł stratę na poziomie 12,1 s. Automatycznie jego przewaga w rajdzie skurczyła się o połowę.

Na OS14 Sassari – Argentiera 1 Sordo uspokoił już sytuację, dojeżdżając na 2. pozycji, 0,8 s za zespołowym kolegą, Neuvillem. Hiszpan utrzymał tym samym prowadzenie, które wynosi teraz 16,1 s nad drugim Ogierem. Francuz jednak nie patrzy teraz na Daniego – on postara się odeprzeć ataki Neuville’a, który jest 0,1 s za nim.

Kategorie towarzyszące

Znakomicie od samego rana jedzie Kajetan Kajetanowicz. Na pierwszym dzisiejszym oesie Polak odrobił do prowadzącego w WRC 3 Jariego Huttunena 3 sekundy, na drugim 2. A to oznacza, że zbliżył się do Fina na 5,5 s w klasyfikacji generalnej imprezy. To będzie znakomita walka o zwycięstwo – nie tylko w klasie WRC 3, ale także w całej kategorii RC2 przeznaczonej dla wszystkich aut R5.

Obie dzisiejsze próby – jeśli chodzi o auta R5 – wygrał Mads Ostberg. On jednak po potwornych stratach poniesionych w piątek raczej nie powalczy w tej imprezie nawet o podium. Na pewno nie zapewni mu tego same tempo – ewentualnie jakieś problemy rywali.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News