WOW! Jeśli Google Maps naprawdę doda to do nawigacji, to będziemy w szoku. Kapitalny temat!

WOW! Jeśli Google Maps naprawdę doda to do nawigacji, to będziemy w szoku. Kapitalny temat!

google maps street views

Podaj dalej

Niedawno Google Maps poinformowało o wprowadzeniu nowej funkcji. Będzie to dobór trasy w taki sposób, aby była ona bardziej ekologiczna i oszczędna. Co jeszcze chcielibyśmy zmienić w popularnej aplikacji?

Google Maps zyskuje pod wieloma względami. Przede wszystkim jako nawigacja sama w sobie, mapy Google są znakomite. Możliwość zmiany trasy „na żywo” w celu uniknięcia korka, czy zatoru, to kapitalna sprawa. Nawigacja pokaże nam jak pojechać, aby być na miejscu szybciej, aby nie stać. Jeśli chodzi o samą wygodę jazdy, Maps nie mają sobie równych.

google maps trasa opcje nowości
fot. freepik.com

Zresztą nowe aktualizacje, w tym nowy algorytm sugerujący trasę najoszczędniejszą, też będzie świetny. Ale czego jeszcze byśmy potrzebowali? Testowana jest już opcja z wyświetlaniem cen paliw przy wybranych stacjach. Ale jest to wybór bardziej przez menu, tych cen nie pokaże interfejs w trakcie jazdy, już na mapie.

Być może właśnie tego brakuje… jakichś prostych komunikatów. Np. z zaznaczonymi na mapie stacjami paliw, hotelami, restauracjami. Może nie wszystkimi, ale przecież Google ma swój system oceniania – może mógłby wskazać te najbardziej polecane? A w przypadku stacji pokazałby nam właśnie ceny. Generalnie przydałyby się informacje – np. że zbliżamy się do stacji paliw, a następna będzie dopiero za 50, czy 60 kilometrów. Nie da się tego zobaczyć w trakcie jazdy. Trzeba wyjść z nawigacji i poszukać w mapach gdzie jest najbliższa stacja. Ale nie jest to intuicyjne.

google maps trasa opcje nowości
fot. freepik.com

Można iść jeszcze dalej…

Takie informowanie można by rozwinąć, natomiast to wymagałoby o wiele więcej pracy. Przy wbijaniu w nawigację celu moglibyśmy zaznaczyć po co tam podróżujemy. Jeśli w celach turystycznych, nawigacja sama mogłaby nam podpowiedzieć najlepsze atrakcje i zapytać, czy chcemy je odwiedzić. Wyobrażacie to sobie? 30 kilometrów przed Wrocławiem miły głos oznajmia nam, że największe atrakcje to chociażby Panorama Racławicka, zoo, Skytower, czy rynek i że jednym kliknięciem może nas tam poprowadzić.

Ba… wyobraźcie sobie, że dojeżdżacie do miasta i nawigacja w razie potrzeby przeanalizuje system, na podstawie którego wskaże ci wolne miejsca w okolicznych hotelach, albo podpowie, gdzie na miejscu zjeść najsmaczniej. No ale… troszkę wybiegamy tutaj już poza nawigację. Maps są świetne, bo świetnie kierują nas do celu. Reszta to tylko dodatki…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News