Uwaga kierowcy! Policja ma nowe uprawnienia przy kontrolowaniu. Warto się z nimi zapoznać

Uwaga kierowcy! Policja ma nowe uprawnienia przy kontrolowaniu. Warto się z nimi zapoznać

Podaj dalej

Policja ma od teraz nowe uprawnienia w kontrolowaniu. Kierowcy, powinniście się jak najszybciej zapoznać z przepisami, aby uniknąć nieprzyjemności. Na co od teraz powinniśmy szczególnie uważać?

Nowe przepisy weszły w życie 1 lipca. Co prawda nie pojawiła się najważniejsza zmiana. Za przekroczenie prędkości o 50 km/h w terenie niezabudowanym wciąż policja nie ma prawa zatrzymać naszego prawo jazdy. Ale kierowcy muszą mieć się na baczności, bo funkcjonariusze mają inne uprawnienia.

Kierowcy policja uprawnienia

Kiedy policja zatrzymywała nas na drodze, musiała kontaktować się z centralą w celu ustalenia np. uprawnień kierowcy. Funkcjonariusze musieli to sprawdzać i później odpowiadali. To zajmowało sporo czasu. Teraz jest inaczej. Nowe uprawnienia sprawiają, że każdy policjant ma dostęp do bazy danych i sam może wszystko sprawdzić podczas kontroli.

policja kontrola

Co na to kierowcy? Czy to dla nich dobra informacja? Raczej tak – zatrzymanie i kontrole będą od teraz po prostu szybsze. Przewinienia tak wcześniej, jak i teraz, raczej nie uda się ukryć.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News