Ten rajd będzie piekielnie trudnym wyzwaniem dla wszystkich. Tylko śmiałkowie dojadą do mety

Siódma runda sezonu Be the next Kajto będzie wyjątkowa również dla nas. Czas na WRC Motorsport & Beyond Rally, czyli prawdopodobnie najtrudniejszy rajd w całym roku. Co czeka na zawodników?

Ten rajd będzie piekielnie trudnym wyzwaniem dla wszystkich. Tylko śmiałkowie dojadą do mety
Podaj dalej

Be the next Kajto to cykl rajdów wirtualnych, stworzony dla każdego, kto tylko ma chęci do startów. Zawodnicy z całej Polski rywalizują o miano „przyszłego Kajetanowicza”. Jakie warunki trzeba spełnić, aby przystąpić do walki?

Wystarczy zainstalować sobie grę Richard Burns Rally. Ona ma już swoje lata, natomiast po dziś dzień nie ma rajdowej symulacji, która wierniej oddawałaby fizykę jazdy samochodem. Wystarczy ta gra i kilka dodatków umożliwiających grę online. Wtedy trzeba już tylko pobrać oesy oraz wybrane samochody i można zaczynać zabawę.

WRC Motorsport & Beyond Rally

Siódmą rundą Be the next Kajto jest WRC Motorsport & Beyond Rally. Nasz portal wywodzi się z rajdów i Rajdowe Mistrzostwa Świata zawsze były dla nas istotne. Wirtualny rajd pokazuje naszą pasję do WRC i w cyklu BTNK jest rundą wyjątkową, inną, niż wszystkie pozostałe.

„Normalne” rajdy Be the next Kajto opierają się o jedną lokalizację, jeden typ odcinków specjalnych. Na przykład poprzednia runda – Rajd Mazurskich Jezior – odpowiada realnemu Rajdowi Polski. Szybkie szutrowe oesy, zakręty często przechodzące przez szczyty, hopki, wyryp, czy koleiny, to normalny widok. Tak wygląda większość rajdów – jedna charakterystyka i 7-9 oesów.

WRC Motorsport & Beyond Rally jest natomiast inny. Rajd będzie składał się z czternastu odcinków specjalnych. Każdy z nich będzie odpowiadał jednemu rajdowi z kalendarza Rajdowych Mistrzostw Świata. Tzn. oczywiście z pierwotnej wersji kalendarza na ten sezon, która jeszcze zakładała czternaście rund i nie przewidywała pandemii koronawirusa.

Dla przykładu, pierwszym oesem rajdu będzie Le Cabanette, odpowiadający Rajdowi Monte Carlo. Druga próba to Torsby z Rajdu Szwecji, trzecia El Chocolate z Rajdu Meksyku itd. Czternaście zróżnicowanych oesów. Raz asfalt, potem śnieg i szuter. Oesy o długości od trzech do ponad ośmiu kilometrów. Łącznie niemal 80 kilometrów oesowych.

Po sześciu rundach sezonu zdecydowanym liderem klasyfikacji generalnej Be the next Kajto jest Adrian Klimas. Zawodnik jeżdżący Skodą Fabią R5 evo wygrał w tym roku wszystkie rajdy. Co ciekawe, za każdym razem drugie miejsce zajmował Piotr Walczak. O trzecie miejsce – zarówno w generalce – jak i w klasie RC2 – zaciekle walczą Maciej Folta oraz Michał Walkowski.

Kto będzie najlepszy w WRC Motorsport & Beyond Rally? Rajd rozpocznie się w poniedziałek, 20 lipca i potrwa do niedzieli, 26 lipca. Aby zapisać się do rajdu wystarczy kliknąć w ten LINK.

Przeczytaj również