Te osoby nie będą mogły zatankować! Benzyna i diesel nie dla was! Polacy są podzieleni w tej sprawie

Te osoby nie będą mogły zatankować! Benzyna i diesel nie dla was! Polacy są podzieleni w tej sprawie

diesel szczepienia koronawirus tankowanie

Podaj dalej

Coraz głośniej mówi się o tym, że osoby niezaszczepione będą objęte różnymi obostrzeniami. Wymienia się np. zakaz wstępu do restauracji, czy środków transportu. A co z tankowaniem? Czy te osoby normalnie będą mogły zatankować diesel i benzynę?

Czy niezaszczepione osoby będą mogły normalnie tankować diesel, benzynę i LPG? To wciąż jest zagadką. Na dobrą sprawę nie wiemy nawet, czy obostrzenia dla niezaszczepionych w ogóle w naszym kraju wejdą w życie. Natomiast biorąc pod uwagę to, jak wcześniej polski rząd wzorował się w sprawach koronawirusa na innych, to nie jest to wykluczone.

Diesel
fot. freepik.com

Głośno mówi się m.in. o zakazie wstępu do restauracji, kawiarni, barów. Tak samo do galerii handlowych, placówek medycznych, środków transportu, czy centrów kultury i rozrywki. Co ciekawe, „WP” przeprowadziła sondaż. Polacy są bardzo podzieleni w tej sprawie, ale przy tych obostrzeniach w większości się nie zgadzali.

Natomiast interesujący jest fakt, że Polacy zapytani, czy niezaszczepione osoby powinny mieć takie same prawa, czy jednak powinny dotknąć ich jakieś obostrzenia, opowiedzieli się za tą drugą opcją. Oczywiście zwykli ludzie nie mają tu zbyt wiele do powiedzenia, bo zadecydują o tym politycy.

diesel szczepienia koronawirus tankowanie
fot. freepik.com

Na razie żaden kraj raczej nie zakazuje korzystania ze stacji paliw. Natomiast chyba musimy przyjąć, że może do tego dojść. Tak wyglądały każde dotychczasowe zakazy – zaciskanie pasa, dokręcanie śruby, więcej i więcej. Jeśli początkowe przepisy nie przyniosą skutku, to pewnie zakazywane będą kolejne rzeczy. Inaczej rządy na pewno nie osiągną tego, co sobie założyły. Czy nam się to podoba, czy nie…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News