Tak powinna działać policja! Pijany kierowca został natychmiast zatrzymany przez policjantkę

Tak powinna działać policja! Pijany kierowca został natychmiast zatrzymany przez policjantkę

pijany kierowca policja

Podaj dalej

Dokładnie tak powinna działać policja. Ta policjantka, nawet pomimo faktu, że była poza służbą, zatrzymała podejrzanego. Pijany kierowca bardzo się zdziwił. Za swoje czyny odpowie przed sądem.

Zatrzymania dokonała policjantka Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach. Nie była na służbie, ale zauważyła jadące zygzakiem Daewoo. Oczywiście to dało jej do myślenia. Kobieta wyprzedziła pojazd i zmusiła go do zatrzymania. Pijany kierowca był wyraźnie zaskoczony – policja działa też poza służbą.

policja pijany kierowca

Policjantka natychmiast wyciągnęła kluczyki ze stacyjki Daewoo. Od kierowcy czuła mocną woń alkoholu, co natychmiast utwierdziło ją w przekonaniu. Na miejsce wezwany został patrol policji. Okazało się, że 41-latek miał niemal 2 promile alkoholu w organizmie.

policja
fot. Policjantka dokonała zatrzymania poza służbą.

Obcokrajowiec dodatkowo nie miał uprawnień do kierowania samochodem. Został zatrzymany i trafił do aresztu. Za swoje czyny odpowie przed sądem. Przy okazji tej informacji policja zaapelowała: Jeżeli podejrzewasz, że jadący przed Tobą kierowca jest nietrzeźwy, natychmiast poinformuj o tym dyżurnego Policji. We wskazane miejsce natychmiast skierowany zostanie patrol.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News