Stało się! Najbardziej popularna polska droga zostaje zamknięta. Skąd taka decyzja?

Stało się! Najbardziej popularna polska droga zostaje zamknięta. Skąd taka decyzja?

Podaj dalej

Od poniedziałku, 6 lipca, zamknięta jest bodaj najbardziej popularna polska droga. Wiąże się to z remontem, przy którym obecność osób z zewnątrz nie jest wskazana. Na jak długo zamknięta będzie droga?

Prace będę prowadzone przez trzy kolejne dni. W czasie drugiej fazy remontu transport konny nie będzie dostępny, wyłączony będzie także całkowicie ruch pojazdów nienależących do wykonawcy remontu. Parkingi będą czynne, wyłączyliśmy jednak możliwość rezerwacji miejsc parkingowych online – przekazał zarządca drogi, Tatrzański Park Narodowy.

Mowa oczywiście o szlaku do Morskiego Oka, który w teorii jest asfaltową drogą. Szlak uczęszczany jest przez dziesiątki tysięcy turystów każdego roku. Ba, każdego dnia, szczególnie w weekend, zbierają się na nim absolutne tłumy.

Od kilku dni na drodze trwają prace. Tym razem, od poniedziałku, prace przyśpieszają i odbywają się na całej szerokości drogi. To wykluczyło możliwość przejścia turystom, którzy jeszcze wczoraj mogli poruszać się szlakiem między koparkami. Droga do Morskiego Oka pozostanie zamknięta prawdopodobnie na trzy dni.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News