Sensacyjne doniesienia z Formuły 1! Ferrari odpuszcza sezon 2020

Sensacyjne doniesienia z Formuły 1! Ferrari odpuszcza sezon 2020

Sensacyjne doniesienia z Formuły 1! Ferrari odpuszcza sezon 2020

Podaj dalej

Podczas przedsezonowych testów F1 w Barcelonie Ferrari nie zaprezentowało dobrego tempa. To sprawiło, że władze teamu podjęły istotną decyzję dotyczącą przyszłości ekipy z Maranello.

Jeśli chodzi o zbiorcze wyniki testów, to zdecydowanie najlepszy w Barcelonie był Mercedes. Przed ekipą Ferrari znalazły się też Red Bull oraz Renault. Można by rzec, że Ferrari było na testach dopiero czwartą siłą w stawce.

Ferrari szybko reaguje. Sebastian Vettel przyznał, że na ostateczne decyzje jest jeszcze za wcześnie, wszak sezon F1 jeszcze na dobre się nie zaczął i o układzie stawki więcej powie nam pierwsze Grand Prix sezonu, które odbędzie się w Australii.

Nikt jednak nie ukrywa, że jeżeli Ferrari nie będzie dominowało i seryjnie wygrywało, to szybko porzuci swoje starania i od razu zajmie się w pełni programem na rok 2021. Ten będzie z całą pewnością ważniejszy.

Przypominamy,  w 2021 roku wchodzą zupełnie nowe przepisy i będziemy obserwowali w F1 zupełnie nowe konstrukcje. Powstaje więc pytanie, jak długo zespoły będą w ogóle zajmowały się bolidami na sezon 2020 i kiedy zaczną myśleć już wyłącznie o przyszłym roku?

Trzy grosze wtrącił szef ekipy Ferrari, Mattia Binotto. On zdradził, że decyzja o porzuceniu projektu 2020 zapadnie najwcześniej za kilkanaście tygodni, po kilku wyścigach. Jeśli strata będzie zbyt wielka, Ferrari od razu zajmie się bolidem na 2021 rok.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News