RSMP Rally Zemaitija: Kristensson i Johansson pewnie wygrywają w Litwie. Wróblewski i Wróbel sekundy od podium

Końca dobiegła 4. runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski – Rally Zemaitija. Litewską rundę RSMP zwyciężyli Tom Kristensson i Andreas Johansson. Szwedzi umocnili się na prowadzeniu w mistrzostwach kraju.

rsmp rally zemaitija

8,5-kilometrowy OS14 Autopartner/Monadalis.lt zakończył rywalizację w Rally Zemaitija – 4. rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Na najwyższym stopniu podium imprezę zakończyli liderzy punktacji sezonowej, Tom Kristensson oraz Andreas Johansson. Szwedzi wygrali cały rajd.

Kristensson i Johansson pokonali w klasyfikacji generalnej drugich Butvilasa i Vaitkeviciusa o bez mała 20 sekund. W klasyfikacji RSMP drugie miejsce zajęli Sylwester Płachytka z Jackiem Nowaczewskim, zaś trzeci byli Grzegorz Grzyb i Adam Binięda.

Tuż za podium znalazł się Adrian Chwietczuk z Damianem Sytym, zaś piąte miejsce zajęli Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel. Załodze ORLEN Team do podium zabrakło zaledwie 5,1 s. zaś do 2. miejsca tylko 6,4 s. To pokazuje, jak niewielkie straty mieliśmy w czołówce, od miejsca drugiego do piątego.

Kristensson i Johansson umocnili się na prowadzeniu w punktacji RSMP i jednocześnie zostali nowymi mistrzami Polski na szutrach. Kolejną rundą mistrzostw Polski będzie Rajd Rzeszowski, który odbędzie się w pierwszy weekend sierpnia na Podkarpaciu.