Robert Lewandowski będzie miał w Barcelonie nowy samochód. Czym będzie jeździł nasz napastnik?

Robert Lewandowski będzie miał w Barcelonie nowy samochód. Czym będzie jeździł nasz napastnik?

robert lewandowski samochód barcelona cupra

Podaj dalej

Robert Lewandowski przeszedł do FC Barcelony. Polski napastnik przechodzący do „Dumy Katalonii” to bodaj najważniejszy i najgłośniejszy transfer tego okienka transferowego na świecie. Nowy klub – nowy samochód. Jaki?

FC Barcelona jest autorem najgłośniejszego transferu piłkarskiego w tym okienku. Robert Lewandowski zasilił szeregi „Dumy Katalonii”, kończąc tym samym wielomiesięczną sagę odejścia z Bayernu Monachium. Nowy klub będzie oznaczał dla „Lewego” nowy samochód. Jaki to będzie samochód?

Za czasów gry w Bayernie Monachium Lewandowski był związany z marką Audi. Oczywiście to kontrakt Bayernu, przez co Lewy też musiał poruszać się pojazdem z czterema pierścieniami. W ostatnich latach zawodnicy bawarskiej drużyny mieli do wyboru zgodnie z kontraktami Audi e-tron GT oraz Audi RS e-tron GT premium. Czym „Lewy” będzie jeździł po Barcelonie?

robert lewandowski samochód barcelona cupra
fot. Cupra Official

Partnerem FC Barcelony jest Cupra. Wielce prawdopodobne, że Lewandowski stanie się szczęśliwym posiadaczem Cupry Formentor, bo to jest oficjalny samochód klubu. Najmocniejsza i najlepiej wyposażona wersja to Formentor VZ5 z silnikiem sygnującym się mocą na poziomie 390 koni mechanicznych.

To dlatego benzyna i diesel są takie drogie! Rząd nie chce, żebyś się o tym dowiedział? No cóż…

Samochód rozpędza się do setki w 4,2 s i osiąga prędkość maksymalną na poziomie 250 km/h. Posiada automatyczną, 7-biegową skrzynię biegów. W Polsce cena Formentora VZ5 zaczyna się od 324 600 zł.

Kup teraz – opony w mega promocji!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News