Rajd Sardynii: Kajetanowicz, kontra Huttunen i Solberg. Powrót wielkiej gwiazdy na oesy

Organizator Rajdu Sardynii opublikował listę zgłoszeń do 6. rundy WRC 2020. Obecni są na niej m.in. Kajetan Kajetanowicz i Maciek Szczepaniak, którzy walczą o mistrzostwo świata w kategorii WRC 3.

Rajd Sardynii: Kajetanowicz, kontra Huttunen i Solberg. Powrót wielkiej gwiazdy na oesy
Podaj dalej

Listę zgłoszeń otwierają zwycięzcy Rajdu Turcji i liderzy mistrzostw świata, Elfyn Evans i Scott Martin. Łącznie w samochodach WRC zobaczymy aż trzynaście załóg. Cztery pojadą Toyotami, cztery Hyundaiami, cztery Fordami i… jedna Citroenem!

Tak jest, to nie pomyłka. W Citroenie C3 WRC pojawią się… Petter Solberg i Andreas Mikkelsen! Stary mistrz co prawda już zakończył karierę, natomiast jak widzimy – ciągnie wilka do lasu. Petter nie mógł sobie odmówić występu w samochodzie WRC. Ciekawe, co z tego wyjdzie. W rajdzie zobaczymy też naszego sąsiada z południa – Martina Prokopa.

Kategorie towarzyszące

W WRC 2 o zwycięstwo powalczy sześciu kierowców. Po Rajdzie Turcji prowadzenie objął tam Pontus Tidemand, natomiast w imprezie zobaczymy też Madsa Ostberga i chyba to on jest głównym faworytem. Dalej? Adrien Fourmaux, Nikołaj Griazin, Ole Christian Veiby oraz Eyvind Brynildsen.

16 załóg przystąpi do rywalizacji w WRC 3. Na starcie pojawi się cała czołowa siódemka kategorii, w tym lider, Marquito Bulacia. Jednak to nie w Boliwijczyku upatrujemy faworyta do zwycięstwa. O to powinni powalczyć Jari Huttunen, Kajetan Kajetanowicz oraz Oliver Solberg.

Bulacia ma obecnie 55 punktów, czyli o 12 więcej od Huttunena. Kajetanowicz traci do Boliwijczyka 18 oczek, Solberg jest 2 punkty za Polakiem. Sytuacja jest trudna, ale nie beznadziejna. Polacy muszą zaatakować na włoskich trasach.

Na trasach rajdu pojawią się też juniorzy, chociaż do JWRC zgłosiło się zaledwie 8 załóg. Faworyci do zwycięstwa? Martins Sesks, Sami Pajari i Tom Kristensson.

Przeczytaj również