Rajd Rzeszowski: Jari Huttunen wygrywa domową imprezę Grzegorza Grzyba. Fin pierwszym liderem RSMP

Jari Huttunen i Mikko Lukka wygrali 29. MARMA Rajd Rzeszowski. Fińska załoga w Hyundaiu i20 R5 pokonała o niemal 9 sekund drugich na mecie Grzegorza Grzyba i Michała Poradzisza. Podium skompletowali Marcin Słobodzian i Robert Hundla.

Przed startem finałowej pętli 29. MARMA Rajdu Rzeszowskiego na prowadzeniu w imprezie znajdował się Grzegorz Grzyb. Dla kierowcy Skody Fabii był to 22 występ w podkarpackim klasyku. W swojej domowej imprezie Grzyb stał wcześniej aż 9 razy na podium, w czym był rekordzistą rajdu.

Jari Huttunen wygrał w Rzeszowie i został pierwszym liderem RSMP 2020.

Ale wybitna znajomość tras nie pomogła. Na OS8 Zawadka 2 Huttunen dokręcił śrubę i „włożył” Grzybowi 10 sekund. Tym samym młody Fin przeskoczył Polaka, a później poprawił jeszcze na Zagorzycach, które kończyły rajd. Ostatecznie przewaga kierowcy Hyundaia wyniosła 8,6 s. Podium uzupełnił Słobodzian.

Jarosław Szeja w drodze po zwycięstwo w Open 4WD.

Bardzo wysokie szóste miejsce w klasyfikacji generalnej zajął Jarosław Szeja, który jadąc Subaru Imprezą jednocześnie wygrał w klasie Open 4WD. Tam podium skompletowali odpowiednio Tomasz Terlikowski oraz Krzysztof Brzozowski.

Ośka padła łupem Szymona Cieślaka.

Jeśli chodzi o ośkę, to zwycięstwo powędrowało ostatecznie do Szymona Cieślaka, który zaliczył kapitalny finałowy dzień. Drugie miejsce zajął tam Maciej Lubiak, trzecie Radosław Typa, który powracał do ścigania w RSMP po 5 latach przerwy.