Rajd Meksyku: Trudny początek sezonu Kajetanowicza. Zła sytuacja pomimo odcinkowego zwycięstwa

Niestety, Kajetan Kajetanowicz i Maciek Szczepaniak mają za sobą bardzo zły początek nowego sezonu. Polska załoga w dalszym ciągu zmaga się z problemami technicznymi i traci sporo czasu.

Rajd Meksyku: Trudny początek sezonu Kajetanowicza. Zła sytuacja pomimo odcinkowego zwycięstwa
Podaj dalej

Problemy z elektroniką pojawiły się już w nocy podczas superoesów w Guanajuato. Niestety, podczas porannego, 15 minutowego serwisu mechanicy nie zdołali zdiagnozować problemu i załoga musiała wyjechać na trasę niesprawnym samochodem.

Na OS3 El Chocolate 1 Kajto stracił do zwycięzcy, Alberto Hellera, 53 sekundy. Można powiedzieć, że to i tak ograniczona strata. Ona byłaby zdecydowanie większa, gdyby do mety dojechali Oliver Solberg i Benito Guerra. Ten pierwszy rozbił miskę olejową i został na oesie, drugi co prawda dojechał do mety, ale długi czas stał i stracił ostatecznie ponad sześć i pół minuty.

Na kolejnych próbach problemy techniczne aż tak nie przeszkadzały. Z rywalizacji odpadł najpierw prowadzący w imprezie w WRC 3 Alberto Heller, później to samo spotkało Benito Guerrę. Kajto pomimo problemów technicznych wskakiwał na podium, a nawet wygrał OS6 Parque Bicentenario.

Przez karę 6 minut za zbyt wczesny wjazd na PKC Kajetanowicz i Szczepaniak zajmują w tym momencie odległe szóste miejsce. Co nam pozostało? Musimy trzymać kciuki, aby problem z elektroniką udało się rozwiązać na serwisie. A później? Strata do czwartego miejsca nie jest duża i ci zawodnicy są w zasięgu wzroku naszej załogi. Przy odrobinie szczęścia Polacy wciąż mogą walczyć o podium w Meksyku. Trzymajmy kciuki!

Dodajmy, że w WRC 2 na prowadzeniu znajduje się Pontus Tidemand, który o 23,4 s wyprzedza w tym momencie Nikołaja Griazina. Trzeci i zarazem ostatni jest Ole Christian Veiby, który miał problemy techniczne z hamulcami i traci już niemal pięć minut.

Przeczytaj również