Przemysław Pluciński: To będzie absolutny rekord frekwencji. Na starcie pojawią się też gwiazdy

Przemysław Pluciński: To będzie absolutny rekord frekwencji. Na starcie pojawią się też gwiazdy

014

Podaj dalej

Już dzisiaj startuje finałowy weekend serii OMM Drive Super S Cup. Zawodnicy pojawią się na Torze Poznań, gdzie rozstrzygną się losy mistrzostwa Polski. Głos przed rozpoczęciem rundy zabrał Przemysław Pluciński, organizator cyklu.

Bartosz Alejski sygnuje się obecnie przewagą w wysokości 27 punktów nad drugim Tomaszem Pawlaczykiem. To naturalnie zbyt mało, aby można okrzyknąć go mistrzem Polski. Losy tytułu rozstrzygną się w nadchodzący weekend.

Przemysław Pluciński:Muszę zacząć od tego, że w nadchodzącej rundzie mamy absolutny rekord frekwencji. Na starcie pojawi się aż dziewiętnaście samochodów. Na pewno będzie bardzo ciekawie. Bartosz Alejski musi bronić swojej pozycji lidera, kilku innych kierowców będzie mu chciało w tym przeszkodzić. Mamy debiutantów, Jacek Cichopek wraca do sprintu i będzie chciał pokazać swoje umiejętności, będą też gwiazdy rodem z telewizji – Patryk Mikiciuk i Adam Kornacki. To będzie świetny weekend.

Kwalifikacje Super S Cup odbędą się w piątek o 10:00. Pierwszy wyścig zaplanowano na 14:05, a drugi na 10:45 w sobotę. Kwalifikacje do wyścigu długodystansowego odbędą się w piątek o 12:25, a sam dwugodzinny wyścig – noszący tytuł memoriału im. Jana Leśniaka – w sobotę o 15:30.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News