Pora na Baja Portalegre – imprezę, która wyłoni mistrza. Na starcie Hołek, który będzie faworytem

Pora na Baja Portalegre – imprezę, która wyłoni mistrza. Na starcie Hołek, który będzie faworytem

7hołowczyc tyskie przejdź na ty baja portalegre rajdy cross country (8)

Podaj dalej

Nadchodzący weekend przyniesie nam finałowe rozstrzygnięcia w Pucharze Świata oraz Pucharze Europy w Rajdach Baja. Areną zmagań będzie portugalska Baja Portalegre. Faworytami do zwycięstwa będą Krzysztof Hołowczyc i Łukasz Kurzeja.

Na liście zgłoszeń do Baja Portalegre znalazło się ponad 400 pozycji. 101 z nich to załogi samochodów. Wśród nich nie może zabraknąć Krzysztofa Hołowczyca i Łukasza Kurzei. Według ekspertów to właśnie Polacy będą zdecydowanymi faworytami do zwycięstwa na portugalskich trasach.

Pora na Baja Portalegre – imprezę, która wyłoni mistrza. Na starcie „Hołek”, który będzie faworytem
fot. X-Raid

Ich głównymi rywalami będą Saudyjczycy – Yazeed Al Rajhi oraz Yasir Seaidan. To właśnie oni rozstrzygną między sobą losy tytułu w Pucharze Świata w Rajdach Baja. Jeśli zaś chodzi o Puchar Europy w Rajdach Baja, to ostateczną walkę o tytuł stoczą Al Rajhi oraz Hołowczyc. Podstawą dla polskiej załogi będzie zwycięstwo w tym rajdzie. Wtedy rozpocznie się liczenie punktów.

Impreza wystartuje oficjalnie od ceremonii startu 28 października, o godzinie 21:30 czasu miejscowego. Odcinek kwalifikacyjny, będący jednocześnie pierwszym odcinkiem specjalnym wystartuje o godzinie 10:50 czasu polskiego w piątek. Zawodnicy zmierzą się na nim na dystansie 5 kilometrów.

fot. X-Raid

Prawdziwa rywalizacja ruszy kilka godzin później – o godzinie 14:45. Tym razem przyjdzie już pora na 70-kilometrowy odcinek numer dwa. Patrząc na to, co czeka zawodników w sobotę, piątkowe odcinki tak czy inaczej wydają się rozgrzewką. 30 października bowiem zawodnicy przejadą 150 oraz 200-kilometrowe oesy. Ich start zaplanowano odpowiednio na 8:00 i 14:00 czasu polskiego. Po ich zakończeniu wszystko będzie już jasne.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News