Polska kontra Reszta Świata! Już dzisiaj niezwykle interesujące spotkanie. Kto najwięcej z niego wyciągnie?

Polska kontra Reszta Świata! Już dzisiaj niezwykle interesujące spotkanie. Kto najwięcej z niego wyciągnie?

polska reszta świata mecz żużel (2)

Podaj dalej

Już dzisiaj o godzinie 18:00 na Stadionie Polonii w Bydgoszczy odbędzie się niezwykle interesujący mecz żużlowy – Polska kontra Reszta Świata. Kto jest faworytem do zwycięstwa i dlaczego?

Majówka, słoneczny poniedziałek… już dzisiaj odbędzie się kolejna odsłona meczu Polska kontra Reszta Świata. Żużlowcy rozpoczną zawody na Stadionie Polonii w Bydgoszczy dzisiaj o godzinie 18:00. Mecz będzie można obserwować na kanale TVP Sport. Jak wyglądają obie reprezentacje i kto ma większe szanse na zwycięstwo?

polska reszta świata mecz żużel
fot. FIMSpeedway.com

Polska

Liderem Polaków będzie oczywiście Bartosz Zmarzlik, czyli zwycięzca sobotniego Grand Prix w Gorican. Największym wsparciem punktowym powinien być dla niego drugi w sobotę Maciej Janowski. ‘Magic’ dobrze wspomina zawody w Gorican, ale wczoraj jego Sparta Wrocław dotkliwie przegrała z Włókniarzem Częstochowa. Sam Janowski w siedmiu biegach zdobył 14 punktów i był najlepszym zawodnikiem swojej ekipy. Zmarzlik w piątek przeciwko Grudziądzowi w czterech biegach przywiózł 10 punktów… Forma jest bardzo wysoka.

W polskiej reprezentacji zobaczymy dwóch rajderów Apatora Toruń, który przegrał wczoraj u siebie z Motorem Lublin. Patryk Dudek przywiózł 9 punktów i nie wygrał ani jednego biegu. W sobotę w Gorican przywiózł jedną „trójkę”, oprócz tego zaledwie dwie „jedynki” i dwa „zera”. Zresztą Paweł Przedpełski – kolega Dudka z Torunia – też nie wygląda lepiej. Wczoraj w sześciu biegach przywiózł 6 punktów, wygrywając jeden bieg i aż dwa razy dowożąc „zerówkę”. W sobotę w Gorican Przedpełski był najgorszym zawodnikiem – w pięciu biegach zdobył zaledwie 3 punkty.

polska reszta świata mecz żużel
fot. FIMSpeedway.com

Polską kadrę skompletują Janusz Kołodziej i Wiktor Przyjemski. Kołodziej ostatni raz ścigał się w miniony piątek. Jego Unia Leszno pokonała Ostrovię Ostrów Wielkopolski, a Kołodziej w trzech biegach przywiózł komplet 9 punktów. Przyjemski to z kolei jeden z najlepszych, o ile nie najlepszy junior startujący na co dzień w eWinner 1. Lidze. Reprezentant Polonii Bydgoszcz będzie miała atut swojego toru.

Reszta Świata

A co z Resztą Świata? Na torze w Bydgoszczy pojawią się m.in. Jason Doyle i David Bellego – reprezentanci Unii Leszno. W miniony piątek w meczu z Ostrovią Doyle przywiózł 9 punktów w pięciu biegach, a Bellego w czterech biegach zgromadził 7 oczek. Do najlepszych, jakkolwiek by na to nie patrzeć, było im daleko. Doyle w sobotę pojechał też w Grand Prix w Gorican. Dotarł do półfinału, gdzie zajął ostatnie miejsce w swoim biegu.

Dalej są Fredrik Lindgren i Nicki Pedersen. Lindgren wczoraj zaprezentował się w Częstochowie, gdzie jego Włókniarz pokonał Spartę Wrocław. Szwed przywiózł 12 punktów w pięciu biegach – w tym cztery biegi wygrał… w sobotę w Gorican odpadł w fazie zasadniczej. Pedersen to teoretycznie zawodnik mający najlepsze lata za sobą, ale Duńczyk wciąż potrafi zawalczyć. W piątek jego GKM Grudziądz przegrał ze Stalą Gorzów, ale Pedersen przywiózł aż 13 punktów, trzykrotnie wygrywając biegi.

polska reszta świata mecz żużel
fot. FIMSpeedway.com

Skład Reszty Świata uzupełniają Kenneth Bjerre i Francis Gusts. Duńczyk to reprezentant miejscowych – Polonii Bydgoszcz. Gusts to z kolei mało znany przedstawiciel Lokomotiv Daugavpils – łotewskiej ekipy występującej na najniższym szczeblu rozgrywek polskiej ligi.

Faworyt?

Wydaje się, że Polska, przede wszystkim dzięki Zmarzlikowi i Janowskiemu. Zresztą, Kołodziej będzie również bardzo dużym wzmocnieniem. Dudek i Przedpełski muszą się przełamać. Reszta Świata liczy przede wszystkim na Lindgrena. Poza nim duże punkty mogą dowozić Doyle i Pedersen. Chociaż – patrząc obiektywnie – ja w swoim składzie jako dwójkę i trójkę, takie wsparcie lidera, jednak wolałbym Janowskiego i Kołodzieja, aniżeli Doyle’a i Pedersena.

Czy skład Polski mógł być mocniejszy? Raczej nie… Mamy czwórkę z cyklu Grand Prix, w tym dwójkę, która zajęła dwa pierwsze miejsca w finale w Gorican, plus bardzo mocnego Kołodzieja i obiecującego juniora. A czy skład Reszty Świata mógł być lepszy? Tak… o wiele. Dość powiedzieć, że dziś zobaczymy wyłącznie jednego rajdera, który w sobotę Grand Prix był w półfinale – Doyle’a. Podkreślmy, że on był tam wyłącznie statystą i patrzył na pojedynek innych raczej z daleka… Najlepiej – z tych rajderów z poza Polski – wyglądali Leon Madsen, Anders Thomsen, Robert Lambert, Mikkel Michelsen i Matej Zagar. Ich dziś zabraknie. Polska faworytem. Jak będzie dziś w Bydgoszczy? Zobaczymy…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News