Policyjny dron w akcji. W tych miejscach uważaj – tam możesz narazić się na wysoki mandat!

Policyjny dron w akcji. W tych miejscach uważaj – tam możesz narazić się na wysoki mandat!

policyjny dron (3)

Podaj dalej

Policyjny dron to niesamowite narzędzie w walce z kierowcami, którzy nie przestrzegają przepisów. Gdzie należy szczególnie uważać, aby nie dać się złapać? W zasadzie to całkiem proste do odgadnięcia.

W jaki sposób na gorącym uczynku może was przyłapać policyjny dron? Na pewno nie chodzi tutaj o dopuszczalną prędkość. Dron nie ma możliwości (na razie) odczytania, z jaką prędkością jedziesz. Nie należy się zatem spodziewać patroli z takim urządzeniem czy to na autostradach, czy drogach ekspresowych.  One na dobrą sprawę nie mają tam czego udowodnić.

policyjny dron
fot. pixabay

To bardziej narzędzie, które będzie przydatne w mieście, bądź też na drogach krajowych, czy wojewódzkich z dużą liczbą skrzyżowań, przejść dla pieszych itp. To właśnie takie wszelkiego rodzaju skrzyżowania są idealnym miejscem na ustawienie patrolu z dronem.

Musisz wymienić prawo jazdy! Nawet, jeśli jest bezterminowe. Do kiedy kierowcy mają czas?

Co można tam sprawdzić? Wyprzedzanie na skrzyżowaniu, przejazd na czerwonym świetle, wyprzedzanie przed przejściem dla pieszych, bądź na nim, nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, itp. Dobrym miejscem jest również skrzyżowanie ze znakiem stop – jak wiadomo, Polacy nie często się na nim zatrzymują, a wyłącznie lekko zwalniają. Na wszelkiego rodzaju skrzyżowaniach trzeba się zatem bardzo mocno pilnować.

policyjny dron
fot. pixabay

Gdzie jeszcze obserwuje nas dron?

Ale czy tylko na skrzyżowaniach? Nie… przecież policja z dronem może się ustawić na prostym odcinku drogi, ale tam, gdzie kierowcy często lubią wyprzedzać na podwójnej ciągłej. Dron w doskonały sposób każdy taki przypadek zarejestruje. Oczywiście kontrole z dronów mogą dotyczyć także pieszych i np. niewłaściwego przechodzenia przez drogę, czy też przechodzenia przez tory przy zamkniętych rogatkach.

Kup teraz – opony w mega promocji!

Dron to znakomita broń i trzeba na nią bardzo mocno uważać. Później te wszystkie zatrzymania mają wspólny mianownik – zaskoczenie. Kierowca jest w szoku – nie miał pojęcia, że dron śledzi jego zachowanie. No cóż – na tym to właśnie polega.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News