Parkowanie w mieście to twój chleb powszedni? Mamy dla ciebie złą wiadomość. Potworne podwyżki, nawet o 1000%

Parkowanie w mieście to twój chleb powszedni? Mamy dla ciebie złą wiadomość. Potworne podwyżki, nawet o 1000%

Podaj dalej

Z czym wiąże się parkowanie w mieście? Oczywiście wiąże się z opłatami. Mamy w tej materii bardzo złe wieści dla kierowców z Krakowa. Szykują się potworne podwyżki. Już możecie się przygotować psychicznie.

Kraków chyba chce zrobić absolutnie wszystko, aby turyści za wszelką cenę tam nie wracali. Nastąpią bowiem zmiany w strefach parkowania. W podstrefie A, czyli centrum miasta, opłaty do tej pory obowiązywały od poniedziałku do soboty, w godzinach 10-20. Teraz to się zmieni. Opłaty będą obowiązywały przez cały tydzień, w godzinach 8-22.

A zatem czysto teoretycznie. Do tej pory turysta przyjeżdżający do Krakowa w sobotę rano i opuszczający miasto w niedzielę, około 16, musiał zapłacić za parkowanie ok. 60 zł. Teraz za taki sam postój zapłaci już ponad 130 zł.

To turyści… a mieszkańcy? W przypadku omawianej przed momentem podstrefy A, koszt abonamentu wzrasta z 10 do 100 zł. Jak wyliczyli na portalu „Interia” jest to podwyżka o 1000%. Powiecie, że można pozbyć się samochodu i przerzucić na komunikację miejską? Ale w Krakowie tam was też nie chcą.

parkowanie

Ceny biletów jednoprzejazdowych idą w górę. W górę idą też ceny biletów okresowych. Jeśli chodzi o posiadaczy Karty Krakowskiej, cena wzrasta z 69 do 96 zł. W przypadku pozostałych osób cena to 128 zł za miesiąc.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News