Paliwo droższe o 16 groszy w tydzień! Ile aktualnie w Polsce kosztuje benzyna i diesel? [AKTUALIZACJA]

Paliwo droższe o 16 groszy w tydzień! Ile aktualnie w Polsce kosztuje benzyna i diesel? [AKTUALIZACJA]

paliwo diesel benzyna ceny

Podaj dalej

Kolejny tydzień przyniósł nam podwyżki na stacjach paliw. Ile kosztuje aktualnie paliwo? Diesel bardzo mocno podrożał – benzyna z kolei potaniała, ale niewiele. To nie są dobre informacje dla kierowców.

W ubiegłą środę pojawiło się notowanie średnich cen paliw na portalu „e-petrol”. Benzyna wciąż była wtedy droższa, niż diesel. Za PB95 płaciliśmy bowiem średnio 7,94 zł za litr, zaś za ON 7,73 zł. I co prawda owszem – za benzynę nadal płacimy więcej, ale różnica się już wyraźnie skurczyła. Z 21 groszy różnicy zrobiły się… 3 grosze.

paliwo diesel benzyna ceny
fot, freepik

Benzyna 95-oktanowa kosztuje bowiem aktualnie 7,92 zł – tu obniżka o 2 grosze na litrze, zaś diesel to cena 7,89 zł – to podwyżka o 16 groszy. Dodajmy, że benzyna 98-oktanowa kosztuje w tym momencie 8,55 zł, zaś LPG 3,52 zł. Zatem sprawdza się scenariusz, o którym pisałem na początku tygodnia – diesel drożeje w zastraszającym tempie.

Dacia znika z rynku? Sensacyjne doniesienia – jakim cudem to możliwe? To była trudna decyzja

Generalnie rzecz biorąc – nie spodziewajmy się obniżek cen w kolejnych tygodniach. Diesel przebije cenę benzyny – to jest oczywiste. Natomiast oba rodzaje paliwa będą tak samo drogie i cały czas będą się kręciły w granicach 8 zł za litr. No cóż – ciężko to jako sensownie skomentować. A ty tankuj, płać… i płacz.

Kup teraz – opony w mega promocji!

Źródło: e-petrol

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News