Oto wymarzone samochody Polaków. Będziecie zaskoczeni tymi wyborami?

Oto wymarzone samochody Polaków. Będziecie zaskoczeni tymi wyborami?

Podaj dalej

Jakie są ukochane samochody Polaków? Patrząc stereotypami, strzelalibyśmy pewnie w Volkswagena, czy starsze BMW. Ile to ma wspólnego z rzeczywistością? O jakich autach marzą polscy kierowcy?

O preferencjach Polaków mówi nam raport „Otomoto”. Z niego wcześniej dowiedzieliśmy się m.in. tego, że z każdym miesiącem maleje zainteresowanie samochodami na autogaz, a znakomicie wciąż mają się diesel i benzyna. Jak jest natomiast z konkretnymi markami aut?

Polacy najczęściej szukają samochodów minimum 10-letnich i wybierają takie, które mają przejechane około 180 tysięcy kilometrów. Jakie jest jednak wymarzone auto, którego Polacy poszukują najczęściej? Okazuje się, że jest do Audi A4! Takie idealne – na podstawie danych wyszukiwania – musi być czarne i mieć przebieg na poziomie 200 000 kilometrów.

Polacy uwielbiają niemiecką technologię. Drugie miejsce zajmuje bowiem BMW serii 3, a trzecie miejsce to Volkswagen Golf. Ba, w pierwszej piątce mamy kolejne cuda niemieckiej motoryzacji, kolejno BMW serii 5 oraz Audi A6.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News