Oto nowy Volkswagen. Jego wygląd zachwyca! Passat szybko zostanie zdetronizowany?

Oto nowy Volkswagen. Jego wygląd zachwyca! Passat szybko zostanie zdetronizowany?

Podaj dalej

Volkswagen zaprezentował koncept nowego Arteona. Maszyna będzie dostępna w dwóch odmianach. Klasyczne nadwozie liftback to to znane do tej pory. Czeka nas natomiast nowość, czyli odmiana Shooting Brake.

Nowy Arteon ma momentalnie przykuwać uwagę wszystkich przechodniów. Jeśli poprzednia wersja samochodu wydawała wam się nudna, tym razem ma być zupełnie inaczej. Zachwycić kierowców ma głównie wersja Shooting Brake, czyli bardzo stylowe, ale zarazem agresywne kombi z zacięciem sportowym.

Volkswagen Arteon 2020
Volkswagen Arteon 2020

Co zmieni się w nowym Arteonie? Podobno nowy Volkswagen zaprezentuje nam całkowicie nową deskę rozdzielczą. Czy po raz kolejny środek będzie do złudzenia przypominał Passata? Biorąc pod uwagę to, co działo się w przeszłości, bardzo możliwe. Ale poczekajmy, może tym razem niemiecki producent rzeczywiście pokusi się o coś nowego.

Co ciekawe, nowy Volkswagen Arteon ma dać nam możliwość autonomicznej jazdy. No przynajmniej w częściowym zakresie i z prędkością do 210 km/h. Jaki silnik będzie napędzał samochód? Tego na razie nie wiadomo, być może będzie to poprawiony silnik z Passata.

Volkswagen Arteon 2021
Volkswagen Arteon 2021 Koncept

Premiera samochodu ma odbyć się już w czerwcu. Jaki będzie nowy Arteon? Czy finalna wersja będzie równie imponująca, co koncept? Czym samochód nas zaskoczy? Czy wersja Shooting Brake rzeczywiście będzie realnym rywalem dla Passata?

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News