Niesamowite, to znowu się stało! Dziadek na ekspresówce zrobił sobie wycieczkę pod prąd i spowodował wypadek

Niesamowite, to znowu się stało! Dziadek na ekspresówce zrobił sobie wycieczkę pod prąd i spowodował wypadek

Podaj dalej

Który to raz poruszamy ten temat. Kolejny dziadek zagubił się i nagle wylądował na ekspresówce jadąc pod prąd. Kiedy w końcu taki proceder się skończy? Kiedy ktoś w końcu odważy się zmienić przepisy? Chcesz jeździć autem, udowodnij, że potrafisz.

Niestety, seniorzy często powodują na drogach ogromne zagrożenie. Nie mówimy naturalnie o wszystkich, natomiast fakt jest fakt. Metryki nie da się oszukać. Im człowiek starszy, tym gorzej u niego ze zdrowiem, wzrokiem itd. A to prowadzi niestety do problemów.

dziadek jazda pod prąd
fot. Policja

Tym razem akcja miała miejsce w Bielsku-Białej, na tamtejszym odcinku S1. 83-latek jak gdyby nigdy nic jechał sobie ekspresówką pod prąd. W pewnym momencie sytuacja stała się patowa – dwa samochody jechały w tym samym kierunku dwoma pasami, a tu dziadek w Seacie. Jeden z kierowców musiał zjechać w bok, w wyniku czego zderzył się z samochodem dostawczym. Nikt nie odniósł obrażeń.

83-latek był trzeźwy. Dlaczego jechał pod prąd? Ciężko powiedzieć. Kolejny raz powraca temat seniorów za kierownicą. Jedni twierdzą, że w pewnym wieku po prostu nie powinno się już prowadzić samochodu. Drudzy, że seniorów powinny przynajmniej dotyczyć badania, aby stwierdzić, czy w ogóle nadają się nadal na drogi.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News