Niemcy mają tańsze paliwo od nas? Co tutaj się wydarzyło? To przekroczyło skalę absurdu…

Niemcy mają tańsze paliwo od nas? Co tutaj się wydarzyło? To przekroczyło skalę absurdu…

paliwo benzyna niemcy ceny cena tanio najtaniej

Podaj dalej

Kto ma najtańsze paliwo w Europie? Niektórzy twierdza, że Polska. Dokładnie to pokazują różnego rodzaju statystyki. Chociaż wydaje się, że niektórzy się z tym ewidentnie nie zgadzają. Taniej jest chociażby w Niemczech?

Zawsze kiedy jechało się gdzieś za granicę, mówiło się, aby nie przeliczać cen. A jeśli już, to przeliczać je 1:1. Przykładowo – jeśli coś kosztuje w Wielkiej Brytanii 4 funty, a w Niemczech 4 euro, to powinno się przeliczyć, że u nas ta sama rzecz miałaby kosztować 4 złote. Można tak przeliczyć m.in. porównując zarobki. Ktoś w Polsce ma 3000 zł, a w Niemczech zarobi 3000 euro. 1:1. A paliwo?

paliwo benzyna niemcy ceny cena tanio najtaniej
fot. freepik.com – Max4e

Nie porównamy tak paliwa, bo zrobi się nam przykro. W Niemczech benzyna kosztuje aktualnie średnio 1,84 euro za litr. Czy to dużo dla Niemca? No mniej więcej tyle samo, gdyby u nas było 1,84 zł za litr. Ale nie o tym… A co jeśli przeliczyć tę cenę na złotówki realnie. Ile to 1,84 euro? Jaki to koszt paliwa?

Ruszyły wnioski! Świadczenie 300+ na paliwo od rządu? Na co jeszcze można wykorzystać pieniądze?

Teoretycznie 1,84 euro to 8,84 zł – zgodnie z kursem walut. Ale są tacy, którzy się z tym nie zgadzają. Według pewnego… dosyć znanego skądinąd polityka, euro realnie nie jest warte w Niemczech więcej, niż 3 zł. Już zostawiając to, jak kontrowersyjna jest to teza… ale co to oznacza? To, że według tegoż polityka benzyna aktualnie w Niemczech jest – realnie – warta jakieś 5,52 zł? Nie najlepiej to o nas świadczy… bo u nas jest warta aż 7,74 zł.

Kup teraz – opony w mega promocji!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News