Na co oni wszyscy czekają? Nie uwierzysz, do czego ustawiła się ta kolejka. Zakopane w szczycie sezonu…

Na co oni wszyscy czekają? Nie uwierzysz, do czego ustawiła się ta kolejka. Zakopane w szczycie sezonu…

kolejka zakopane

Podaj dalej

Niesamowite sceny można było dziś obserwować w „zimowej stolicy Polski”. Zakopane przyciąga tłumy także w lecie. Czy ktoś z was jest w stanie odgadnąć bez czytania dalszej części materiału – na co wszyscy ci ludzie czekają? Do czego ta kolejka?

Otóż okazuje się, że ta potworna kolejka ustawiła się… do busów, które podwożą na szlak na Morskie Oko. Czy Zakopane kiedykolwiek taką widziało w tym miejscu? Z relacji „Tygodnika Podhalańskiego” dowiadujemy się, że ta kolejka miała być najdłuższą w historii. Dlaczego w zasadzie wszyscy ci ludzie tam stoją?

morskie oko kolejka do busa zakopane
fot. Tygodnik Podhalański

W pewnym sensie ma to związek z krótkowzrocznością. Jeśli jedziesz gdzieś na urlop, na wakacje i nie potrafisz zaplanować aktywności, czasu, tak to się później kończy. Od poniedziałku obowiązuje przepis mówiący o tym, że zaparkować na parkingu na Palenicy Białczańskiej można tylko po wykonaniu rezerwacji online. To znaczy kiedy planujesz sobie pójść nad Morskie Oko i chcesz zaparkować samochód na ostatnim parkingu przed szlakiem, rezerwujesz miejsce dzień, czy dwa wcześniej.

Taki system działa od wczoraj, ale były wcześniej informacje, że zostanie wprowadzony. Jeśli ktoś nie potrafił zarezerwować tego miejsca, albo wcześniej nie zaplanował, że chce iść na szlak, no to ma problem. Teraz jedyną opcją jest to, aby skorzystać z busika. A stąd właśnie wzięły się te wszystkie kolejki.

Z drugiej strony… jak chcą, to niech sobie stoją. Przecież nikt im tego nie zakaże. Może akurat miejsc na ten dzień na parkingu na Palenicy Białczańskiej nie było już od dawna? Może… Ale trzymamy kciuki, żeby każdy zobaczył to miejsce, które mu się wymarzyło… Można natomiast przewidzieć pewne sytuacje. Już teraz na stronie TPN jest na przykład taki komunikat „Uwaga! Jutro (04.08.2021) nie ma już wolnych miejsc na parkingach TPN w rejonie Morskiego Oka. Najbliższe wolne terminy: 05.08.2021, 06.08.2021, 07.08.2021.” Wtedy planujemy na ten dzień co innego, a na Morskie Oko wybieramy inny termin. Proste!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News